Kilometry dla Tarnowa

 Rusza kolejna edycja rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Począwszy od 1 czerwca, miasta, które dołączyły do akcji, będą przez miesiąc rywalizowały o puchar i tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. W wyścigu udział bierze także Tarnów.

 

Od soboty, 1 czerwca, przez 30 dni, czyli do końca miesiąca, trwać będzie rywalizacja w kolejnej, szóstej już edycji Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec samorządy, które dołączyły do akcji będą rywalizowały o puchar i tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Pomysł akcji narodził się w Bydgoszczy, a w 2019 roku inicjatywa ta przekształciła się w ogólnopolską. Jednym z uczestników rywalizacji jest Tarnów.

Aby wziąć udział w Rowerowej Stolicy Polski, należy znaleźć i pobrać z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore) aplikację „Aktywne Miasta”. Chcąc zbierać kilometry dla Tarnowa, po dokonaniu rejestracji użytkownika trzeba z menu wybrać „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast” i na koniec, z listy rozwijanej wybrać Tarnów. Można także przyłączyć się do istniejącej grupy lub zaproponować swoją. Ważne jest przy tym, że dla Tarnowa można „kręcić” w dowolnym punkcie świata.

Osoby posiadające już aplikację muszą pamiętać o sprawdzeniu czy posiadana przez nich wersja jest aktualna. Jeśli nie, koniecznie trzeba dokonać aktualizacji.

W ubiegłym roku dla swoich miast i gmin kilometry kręciło 70 tysięcy użytkowników aplikacji „Aktywne Miasta”. W zabawie wzięły udział 62 miasta prezydenckie i 90 gmin. Rowerzyści pokonali wspólnie rekordowe 13 milionów kilometrów.

Patronat nad akcją objęły: Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP.

 

31.05.2024
Komentarze:
naczelnik: 31.05.2024
Poseł Polski 2050 Piotr Górnikiewicz przegrał proces wyborczy, który wytoczył telewizji TVN. Chodzi o \"Mafię Tarnowską\" Chodzi o głośny reportaż \"Mafia Tarnowska\". Materiał przedstawia skazanego w przeszłości za udział w zabójstwie Waldemara Jasińskiego pseudonim \"Góral\", który miałby nadal szefować grupie przestępców pożyczających pieniądze na wysoki procent i szantażujących później ludzi. W reportażu Bertolda Kittela pokazano także zdjęcia Jasińskiego z różnymi ludźmi, w tym z posłem Górnikiewiczem, który przyznał na wizji, że zna takiego człowieka, ale nic nie wie o jego dzisiejszej rzekomej działalności przestępczej. Górnikiewicz, który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego, pozwał telewizje TVN w trybie wyborczym, bo w reportażu widać m.in. jego banery wyborcze. Sąd Okręgowy uznał jednak, że ten reportaż nie jest agitacją wyborczą przeciwko komukolwiek. Poza tym sąd podkreślił, że poseł Górnikiewicz nie wykazał, w którym miejscu pokazano nieprawdę na jego temat.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |