Kto chce do Parlamentu Europejskiego?

 W niedzielę, 9 czerwca, Polacy ponownie ruszą do urn i będzie do ostatni akcent, trwającego od jesieni ubiegłego roku, maratonu wyborczego. Tym razem wybierać będziemy przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiamy pełne listy kandydatów w okręgu nr 10, obejmującym  województw małopolskie i świętokrzyskie.

 

Trwający w Polsce od jesieni ubiegłego roku maraton wyborczy, zakończy się 9 czerwca. Tym razem wybierać będziemy posłów do Parlamentu Europejskiego. W kadencji 2024-2029, europarlament będzie łącznie liczył 720 deputowanych, w tym 53 z Polski, wybranych w 13 okręgach. Zasady podziału mandatów są proste, mianowicie im większy kraj pod względem liczby ludności, tym więcej ma reprezentantów. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach 7.00 – 21.00. Aby oddać głos, trzeba wiedzieć, kto kandyduje. Prezentujemy pełne listy kandydatów z okręgu nr 10, obejmującego województwo małopolskie i świętokrzyskie.

 

 

Kandydaci zarejestrowani przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska:

  1. 1. Sienkiewicz Bartłomiej Henryk, historyk, Warszawa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. 2. Wilk-Grzywna Małgorzata Beata, menadżer turystyki, Kielce, nie należy do partii politycznej
  3. 3. Marczułajtis‑Walczak Jagna Kinga, trener sportu, Poronin, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. 4. Salwińska Sylwia Kinga, menedżer artystyczny, Kraków, członek partii politycznej: Nowoczesna
  5. 5. Mękal Małgorzata Katarzyna, przedstawiciel władzy samorządowej, Tarnów, nie należy do partii politycznej
  6. 6. Majka Magdalena, przedstawiciel władzy samorządowej, Chełmiec, nie należy do partii politycznej
  7. 7. Zwierzchowski Wojciech Mieczysław, nauczyciel, Jędrzejów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  8. 8. Kozioł Artur Stanisław, ekonomista, Wieliczka, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Witka Jacek Paweł, specjalista do spraw pozyskiwania funduszy, Kielce, członek partii politycznej: Zieloni
  10. 10. Sowa Marek Jan, ekonomista, Bobrek, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

Kandydaci zarejestrowani przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica:

  1. 1. Szejna Andrzej Jan adwokat, Izabelów, członek partii politycznej: Nowa Lewica
  2. 2. Kolarska Dorota Anna, specjalistka do spraw integracji europejskiej, Kraków, członek partii politycznej: Lewica Razem
  3. 3. Lipińska‑Piekarska Joanna Olszyna, urzędnik, Kraków, członek partii politycznej: Nowa Lewica
  4. 4. Żak Dominik Piotr, student, Skarżysko-Kamienna, członek partii politycznej: Lewica Razem
  5. 5. Anioł Alina Maria, salowa, Wilczyce, członek partii politycznej: Nowa Lewica
  6. 6. Kobielusz Paweł Bernard, nauczyciel przedmiotów w szkole ponadpodstawowej, Oświęcim, członek partii politycznej: Nowa Lewica
  7. 7. Hańderek Joanna Ewa, nauczyciel akademicki, Kraków, członek partii politycznej: Nowa Lewica
  8. 8. Kukla Robert Łukasz, nauczyciel, Gorlice, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Tuchowski Daniel, prawnik, Kraków, członek partii politycznej: Nowa Lewica
  10. 10. Dropek Magdalena, redaktor serwisu internetowego, Kraków, członek partii politycznej: Nowa Lewica

Kandydaci zarejestrowani przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 20250 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. 1. Jarubas Adam Sebastian, nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne, Błotnowola, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. 2. Górnikiewicz Piotr Tadeusz, przedsiębiorca, Tarnów, członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  3. 3. Nowogórska Urszula Teresa, parlamentarzysta, Świdnik, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. 4. Motyczyńska Monika Elżbieta, nauczycielka, Prandocin-Wysiołek, członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  5. 5. Raś Ireneusz Jacek, historyk, Książniczki, członek partii politycznej: Centrum dla Polski
  6. 6. Kasprzyk Rafał Marcin, parlamentarzysta, Kielce, członek partii politycznej: Polska 2050 Szymona Hołowni
  7. 7. Tyjas Jolanta Dorota, nauczycielka, Nieznanowice, nie należy do partii politycznej
  8. 8. Stolecki Piotr, politolog, Kraków, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Dąbroś Stella Józefa, nauczyciel, Szczucin, nie należy do partii politycznej
  10. 10. Klęczar Krzysztof Jan, psycholog, Kęty, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

Kandydaci zarejestrowani przez Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość:

  1. 1. Berkowicz Konrad Szczepan, parlamentarzysta, Kraków, członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
  2. 2. Braun Grzegorz Michał, parlamentarzysta, Rzeszów, członek partii politycznej: Konfederacja Korony Polskiej
  3. 3. Jaskółka Nadzieja, neurologopeda, Kraków, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  4. 4. Konarski Artur Marian, rolnik, Jadwigów, nie należy do partii politycznej
  5. 5. Iwan Jasna Gabriela, artysta-rzeźbiarz, Kraków, członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  6. 6. Drwal Aleksandra Urszula, specjalista do spraw rekrutacji pracowników, Górki Wielkie, członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  7. 7. Nowowiejska Ewa Krystyna, kasjer handlowy, Cholerzyn, nie należy do partii politycznej
  8. 8. Krajewski Konrad Krzysztof, fotograf, Kraków, członek partii politycznej: Nowa Nadzieja
  9. 9. Strzelec Marcin Piotr, rolnik, Tychów Stary, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  10. 10. Dziadosz Jagoda, diagnosta laboratoryjny, Kraków, nie należy do partii politycznej

Kandydaci zarejestrowani przez Komitet Wyborczy Normalny Kraj:

  1. 1. Kasela Andrzej Jan, przedsiębiorca, Myślenice, nie należy do partii politycznej
  2. 2. Klich Dariusz Zbigniew, bioinżynier, Zbylitowska Góra, nie należy do partii politycznej
  3. 3. Bilecka Fabiola Katarzyna, logopeda, Kraków, nie należy do partii politycznej
  4. 4. Kurleto Renata Janina, pedagog, Kraków, nie należy do partii politycznej
  5. 5. Stankiewicz Aneta, politolog, Kraków, nie należy do partii politycznej
  6. 6. Janas Mieszko Maria, archeolog, Kraków, nie należy do partii politycznej
  7. 7. Mikołajek Maria Dorota, kasjer, Przebieczany, nie należy do partii politycznej
  8. 8. Burzyński Zbigniew Józef, inżynier, Kraków, nie należy do partii politycznej

Kandydaci zarejestrowani przez Komitet Wyborczy Polexit:

  1. 1. Żółtek Stanisław Józef, matematyk, Kraków, członek partii politycznej: Kongres Nowej Prawicy
  2. 2. Hareńczyk Adam Wiesław, radca prawny, Kraków, nie należy do partii politycznej
  3. 3. Sajdak Anna Małgorzata, socjolog, Katowice, nie należy do partii politycznej
  4. 4. Ślusarczyk Klaudia Dorota, projektant baz danych, Kraków, nie należy do partii politycznej
  5. 5. Bigaj Czesław, inżynier mechanik-środki transportu, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
  6. 6. Zięba Angelika Natalia, sprzedawca, Międzygórze, nie należy do partii politycznej
  7. 7. Śmiłek Oskar Wojciech, programista aplikacji, Kraków, nie należy do partii politycznej
  8. 8. Mędrek Iwona Marzena, nauczyciel przedszkola, Osiek, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Szatan Jarosław Kazimierz, technik mechanik, Olkusz, członek partii politycznej: PolExit

Kandydaci zarejestrowani przez Komitet Wyborczy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców:

  1. 1. Cierpiał Sebastian Ryszard, inżynier budownictwa, Kielce, nie należy do partii politycznej
  2. 2. Jagodziński Marcin, przedsiębiorca, Bizoręda, członek partii politycznej: Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
  3. 3. Malinowski Jacek Kazimierz, przedsiębiorca, Zalesie, nie należy do partii politycznej
  4. 4. Jagodzińska Monika Ewa, przedsiębiorca, Bizoręda, nie należy do partii politycznej
  5. 5. Jamróz Ewelina, technik żywienia, Kolonia Mrowina, nie należy do partii politycznej
  6. 6. Błachucka Roksana Magdalena, przedsiębiorca, Jędrzejów, nie należy do partii politycznej
  7. 7. Iskierka Małgorzata, kaletnik, Królewiec Poprzeczny, nie należy do partii politycznej
  8. 8. Zapotoczny Paweł Andrzej, rolnik, Brzegi, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Żurawska Agnieszka, krawiec, Krzętów, nie należy do partii politycznej
  10. 10. Jelonek Arkadiusz Cezary, geodeta, Kielce, nie należy do partii politycznej

Kandydaci zarejestrowani przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość:

  1. 1. Szydło Beata Maria, parlamentarzysta, Przecieszyn, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. 2. Mularczyk Arkadiusz, parlamentarzysta, Nowy Sącz, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  3. 3. Tarczyński Dominik, parlamentarzysta, Kielce, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  4. 4. Krupka Anna Maria, socjolog, Kielce, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  5. 5. Wójcik Michał Marek, parlamentarzysta, Czeladź, członek partii politycznej: Suwerenna Polska
  6. 6. Skruch Wojciech, prawnik, Tuchów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  7. 7. Rusecka Urszula Beata, parlamentarzysta, Wieliczka, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  8. 8. Włosowicz Jacek Władysław, ekonomista, Bilcza, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Tlałka‑Długosz Małgorzata, trener i działacz sportowy, Zakopane, nie należy do partii politycznej
  10. 10. Pęk Marek, parlamentarzysta, Kraków, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Kandydaci zarejestrowani przez Komitet Wyborczy Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie:

  1. 1. Skuza Stanisław, przedsiębiorca, Brzegi, nie należy do partii politycznej
  2. 2. Nowakowska Elżbieta Paula, kierownik , Kraków, nie należy do partii politycznej
  3. 3. Wiche Mateusz Andrzej, przedsiębiorca, Kraków, nie należy do partii politycznej
  4. 4. Kalisz Beata, pielęgniarka, Gorlice, nie należy do partii politycznej
  5. 5. Torkowska Samuela, dziennikarka, Henryków-Uroczenie, należy do partii politycznej
  6. 6. Gocał Dariusz Krzysztof, ekonomista, Jędrzejów, nie należy do partii politycznej
  7. 7. Sieńko Natalia Izabela, student, Kraków, nie należy do partii politycznej
  8. 8. Woch Marcin Grzegorz, informatyk, Kielce, nie należy do partii politycznej
  9. 9. Bugajski Marcin Rafał, politolog, Miedziana Góra, nie należy do partii politycznej
  10. 10. Peterson Magdalena, przedsiębiorca, Suche, nie należy do partii politycznej

 

02.06.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |