Starość nie musi być trudna

 Wiek podeszły to często trudny czas, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Wchodzimy w niego coraz bardziej podatni na urazy ciała, nierzadko z poranioną duszą. Z pomocą przychodzi powstająca w Tarnowie grupa wsparcia dla osób w wieku 60+ PoGodność. Spotkania grupy odbywać się będą raz w miesiącu, pierwsze 19 czerwca.


Wiek podeszły to czas kruchości – zarówno pod względem biologicznym, jak i psychicznym. Stajemy się bardziej podatni na urazy ciała i zranienia emocjonalne. Na tym etapie życia dobrze jest zwrócić większą uwagę na własne potrzeby, budować relacje z innymi i tworzyć sieci wsparcia. Takie między innymi zadania ma powstająca w Tarnowie grupa wsparcia dla osób w wieku 60+ PoGodność. Bezpłatne spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Pierwsze już 19 czerwca o godzinie 16.00 przy ul. Szarych Szeregów 1, wejście od ul. Chemicznej.

Celem spotkań grupy jest niesienie pomocy w sytuacjach kryzysowych czy w przeżywaniu straty, a także organizacja spotkań ze specjalistami m.in. z dziedziny medycyny. Grupa może być także pomocna we wspólnym poszukiwaniu rozwiązań problemów. To również  sposób na radzenie sobie z samotnością oraz pomoc w budowaniu międzypokoleniowych relacji. Założyciele z Tarnowskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Osób Doznających Przemocy Domowej deklarują, że podczas spotkań poruszany będzie temat profilaktyki związanej z kryzysami i chorobami. Zaplanowano także odkrywanie talentów uczestników i obalanie mitów na temat tego, co wypada a co nie wypada seniorowi. W sprawie pytań czy wątpliwości można telefonować pod numery tel. 14 6 55 36 36 lub 500 583 047 lub pisać pod email: oiktarnow@op.pl

 

10.06.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |