Sztuka Włókna

 W poniedziałek, 17 czerwca, Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie zaprasza na wernisaż wystawy prac uczniów w obszarze tkaniny artystycznej. Wystawa to efekt ćwiczenia, a bogactwo użytych technik, w połączeniu z wyobraźnią i umiejętnościami, dały zaskakujące efekty.

 

Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie zaprasza w poniedziałek, 17 czerwca o godzinie 11.20,  na otwarcie wystawy uczennic kl. III C, specjalizacji Tkanina Artystyczna. Wystawa prezentuje ćwiczenie "Interpretacja wybranego dzieła sztuki w materii Sztuki Włókna", polegające na wnikliwej analizie formalnej, ikonograficznej i ideowej wybranego przez ucznia dzieła sztuki (malarstwo, grafika, rysunek, płaskorzeźba) oraz jego reinterpretacji poprzez użycie świadomie dobranych materiałów, technik i środków artystycznego wyrazu, mieszczących się w obszarze szeroko pojętej Tkaniny Artystycznej, czyli w obszarze Sztuki Włókna. Bogactwo technik, takich jak: aplikacja, haft, batik, malarstwo na tkaninie, filcowanie na sucho i mokro, a także ich kombinacja, podparta wyobraźnią ucznia i kształconymi umiejętnościami wykonawczymi daje zaskakujące efekty 
w "ożywianiu" dzieła sztuki oraz sensualnym, wręcz namacalnym (taktylnym) jego odbiorze. Autorki prac: Roksana Klinger, Maria Marcinek, Weronika Nalezińska, Julia Olszówka, Amelia Romanowska, Julia Wszoł.Prace powstały pod okiem mgr Marzeny Fiszczuk oraz dr Anny Śliwińskiej.

 

16.06.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |