W pałacowych wnętrzach

 Kompozycje Fryderyka Chopina, Ludwika van Beethovena i Josefa Myslivečka,  wybrzmią 20 czerwca we wnętrzach Pałacu Sanguszków w Tarnowie. Wybrzmią na historycznym instrumencie renomowanej marki Blüthner, ufundowanym dla tarnowskiego „ogrodnika” przez absolwentów szkoły z okazji jubileuszu jej 140-lecia. Wstęp na koncert jest wolny, obowiązują jednak wejściówki.

 

W najbliższy czwartek, 20 czerwca o godzinie 17.00, w auli Pałacu Sanguszków w Tarnowie rozpocznie się koncert muzyki fortepianowej, podczas którego wybrzmią kompozycje Fryderyka Chopina, Ludwika van Beethovena i Josefa Myslivečka. W  koncercie „Wdzięczność”, przed publiką zaprezentują się Natalia Podhorecka-Pepera i Miłosz Czeluśnik – na co dzień uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, wychowankowie Marii Grabowskiej. Przy klawiaturze zasiądzie też Bartosz Janas – osoba, która znalazła i sprowadziła do Tarnowa historyczny instrumentu renomowanej marki Blüthner, na którym zagra cała trójka. Koncert jest formą podziękowania dla absolwentów tarnowskiego „ogrodnika” – sponsorów obchodów jubileuszu 140-lecia szkoły z 2022 roku, będących jednocześnie fundatorami zakupu fortepianu, oraz dla pani Grabowskiej – nauczycielki Natalii i Miłosza.

Blüthner jest fortepianem używanym i wyprodukowany w Lipsku w fabryce Blüthnera. Egzemplarz znajdujący się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie powstał w 1933 roku. Czternaście lat temu został poddany gruntownej renowacji, dzięki czemu jest aktualnie w idealnym stanie i może służyć następnym pokoleniom melomanów.

Wstęp na czwartkowy koncert jest bezpłatny, obowiązują jednak darmowe wejściówki. Rezerwacji można dokonać telefonicznie (14 688 84 04 w godzinach pracy szkoły) lub mailowo (sekretzseo@umt.tarnow.pl). Liczba miejsc ograniczona.

18.06.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |