Sukcesy narciarzy

Na odbywających się już po raz XV Mistrzostwach Polski Amatorów w narciarstwie biegowym bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze Sokoła Tarnów. Czteroosobowa reprezentacja tarnowskiego klubu wywalczyła trzy medale, w tym jeden złoty. W Tarnowie zawody w narciarstwie biegowym amatorów zaplanowano na 14 i 21 lutego.

Czterech biegaczy Sokoła Tarnów uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Amatorów w narciarstwie biegowym rozegranych w Tomaszowie Lubelskim. Skromna tarnowska reprezentacja przywiozła z tych zawodów aż trzy medale. Na dystansie 10 km stylem dowolnym Mistrzem Polski w kategorii 21-30 lat został już po raz trzeci Dariusz Dudziński. Na drugim stopniu podium stanął jego klubowy kolega Krzysztof Winczura. Bardzo dobrze spisał się także Paweł Moździerz, który w kategorii 41-50 lat zajął trzecie miejsce. Czwarty zawodnik z Tarnowa, Sławomir Wałęga, ukończył mistrzostwa na bardzo dobrym szóstym miejscu w kategorii 41-50 lat.
W najbliższą niedzielę zawodnicy z Tarnowa udają się do Włoch by wziąć udział w 37 edycji biegu „Marcialonga" na dystansie 70 km stylem klasycznym, gdzie staruje 6 500 biegaczy z całego świata.
Narciarstwo biegowe staje się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców Tarnowa. Grupa działaczy Sokoła na czele z Bogdanem Banasiem przy użyciu profesjonalnego sprzętu przygotowała wspaniałe trasy do uprawiania narciarstwa biegowego na terenach Góry Św. Marcina po lewej stronie basenu.
14 i 21 lutego odbędą się Mistrzostwa Tarnowa oraz Narciarski Bieg Tarnowian. Wspólne treningi dla amatorów biegania odbywają się w soboty i niedziele od godziny 10.00.