Pojazdy z duszą

 Parafia Świętego Michała Archanioła w Binarowej i Automobilklub Biecki serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków i miłośników motoryzacji, do udziału w 2. Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Retro pojazdy zaprezentują się w niedzielę, 7 lipca i powalczą o tytuł Gwiazdy Zlotu.

 

Kultywowanie tradycji polskiej motoryzacji oraz popularyzowanie wiedzy o historii motocykli i samochodów, a przede wszystkim umożliwienie podziwiania z bliska perełek klasycznych pojazdów to cel II Zlotu Pojazdów Zabytkowych, na który zapraszają Parafia Świętego Michała Archanioła w Binarowej i Automobilklub Biecki.

Mile widziani są posiadacze zarówno jadnośladów jak i samochodów, które zapisały się w historii polskiej motoryzacji oraz właścicieli różnych oldtimerów i youngtimerów, z tym, że najmłodsze pojazdy muszą mieć 25 lat. Szczególnie cenione będą pojazdy należące do mieszkańców Binarowej i gminy Biecz.

W niedzielę 7 lipca o godzinie 13:00,  na parkingu Jarmarku Kultury przy stacji kolejowej w Bieczu imprezę otworzy jej pomysłodawca, ksiądz proboszcz Bogusław Jurczak. Następnie uczestnicy Zlotu przejadą do kościoła św. Michała Archanioła w Binarowej, gdzie odbędzie się spotkanie i zakończenie Zlotu. Przy okazji chętni będą mogli zwiedzić zabytkowy kościół św. Michała Archanioła w Binarowej, niewykluczone są niespodzianki. Na zakończenie każdy z uczestników Zlotu otrzyma pamiątkowy dyplom.

Clou imprezy będzie wybór Gwiazdy Zlotu. Statuetka Gwiazdy nie będzie jednak przyznawana za najstarszy samochód, ale za najładniejszy czy może ten najbardziej chwytający za serce. Zlot nie ma bowiem na celu rywalizacji, ale integrację środowiska miłośników pojazdów z duszą.

 

01.07.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |