A jednak się zdarza

 Zaledwie w ciągu miesiąca wyremontowany został oddział ortopedii w „starym” szpitalu w Tarnowie. Oprócz zysku na czasie, zyskano też na kosztach, bo inwestycja okazała się 20 procent tańsza, niż zakładano. W dodatku  nie odwołano ani nie przesunięto w tym czasie żadnego z planowanych zabiegów operacyjnych. Czasami niemożliwe jest możliwe.

 

Szpital im. E.Szczeklika w Tarnowie zyskał zmodernizowany oddział ortopedii. I to zyskał w sposób spektakularny. Remont trwał tylko miesiąc, co było możliwe dzięki ogłoszeniu kilku przetargów na poszczególne zakresy prac, które były realizowane jednocześnie. W efekcie roboty trwały tylko miesiąc, a w dodatku ich koszt okazał się o 20 procent niższy, niż zakładano. Jakby sukcesów było mało, nie odwołano ani nie przesunięto  w tym czasie żadnego z zaplanowanych zabiegów operacyjnych

Od kilkunastu lat wyremontowany oddział prowadzi jedną z najistotniejszych działalności „starego” szpitala, decydującą o wysokości kontraktu z NFZ.  Rocznie wszczepia się tam 600 – 650 endoprotez oraz wykonuje ponad 1 000 innych zabiegów ortopedycznych.

Zakres przeprowadzonych prac nie był mały i objął m.in.: wymianę stolarki wewnętrznej,  wymianę wylewek i wykładzin PCV, modernizację instalacji gazów medycznych z wymianą paneli nadłóżkowych, częściową modernizację instalacji elektrycznej oraz teleinformatycznej, wykonanie nowej bezprzewodowej instalacji przyzywającej, montaż klimatyzatorów w salach chorych, montaż odbiorników telewizyjnych w salach chorych, malowanie całego oddziału wraz z montażem nowych pochwytów, oświetlenia oraz płyt zabezpieczających ściany przed uszkodzeniem. W salach chorych wymieniono wszystkie łóżka.

 

 

06.07.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |