Dobra passa trwa

Dobra passa „Słoni” nadal trwa. W niedzielę pokonały Odrę Opole 3:0 i to ich trzecia wygrana z rzędu. Piłkarze z Niecieczy są liderem I ligi. Kolejny mecz zagrają na wyjeździe w niedzielę, 11 sierpnia, z Pogonią Siedlce.

Podczas meczu Bruk-Betu Termaliki z Odrą Opole, przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy i odegraniem hymnu państwowego uczczono 80.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

A potem zaczęło się już piłkarskie emocje. Już w drugiej minucie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję, ale zapędy Morgana Fassbendera zostały powstrzymane. W ósmej minucie nad bramką uderzył Andrii Dombrovskyi. Wreszcie w 21 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Ambrosiewicza, głową piłkę do siatki skierował Artem Putiwcew.

Po chwili Adrian Chovan w fenomenalny stylu obronił uderzenie z najbliższej odległości Jakuba Bartosza. W 28 minucie Andrzej Trubeha uderzył po ziemi, ale obok bramki. W 30 min Maciej Wolski z ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera gości, a osiem minut później, sprzed pola karnego Ambrosiewicz próbował ulokować  piłkę w bramce. W 40 min ponownie Ambrosiewicz wrzucił piłkę w pole karne, sięgnął ją Andrzej Trubeha, uderzył główką, ale Artur Haluch sparował futbolówkę na róg.

W drugiej połowie gospodarze wciąż przeważali. W 54 minucie Trubeha uderzył nad poprzeczką. W 62 minucie Dombrovskyi podał do Kacpra Karaska, a pomocnik „Słoni” minął defensora Odry i uderzeniem z 20 metrów podwyższył wynik. W 81 min po ładnej zespołowej akcji, trzeciego gola zdobył  Daniel Cieśla. To była jego pierwsza bramka w oficjalnym debiucie w barwach Bruk-Betu Termaliki.

Po tej kolejce „Słonie” są liderem rozgrywek Betclic 1 ligi z kompletem punktów. Na uwagę zasługuje stosunek bramkowy. Strzelili już dziesięć goli, nie tracąc żadnego. Kolejny mecz zawodnicy z Niecieczy zagrają w niedzielę, 11 sierpnia na wyjeździe z Pogonią Siedlce, która aktualnie zajmuje 14. miejce w tabeli, mając na swoim koncie jeden punkt.

Bruk-Bet Termalica – Odra Opole 3:0 (1:0)

Bramki: Putiwcew (21min.), Karsek (63 min.), Cieśla (80 min.)

Żółte kartki: Zaviiyskyi, Karasek, WóbelBartosz, Zawada, Piroch

Bruk – Bet Termalica: Chovan –  Putivtsev, KasperkiewiczSpendlhofer, Zaviiyskyi (59 min. Karasek) Dombrovskyi (78 min. Hilbrycht), Różycki (59 min. Cieśla), Ambrosiewicz, Wolski, Trubeha (78 min. Wróbel), Fassbender (54 min. Zapolnik)

Sędziował: T. Kwiatkowski, (Warszawa), widzów 3049.