Kolejne trofeum Natalii Kałuckiej

Natalia Kałucka do licznych trofeów dołożyła tytuł mistrzyni Europy we wspinaczce na czas, detronizując Aleksandrę Mirosław, która na mistrzostwa Europy nie wystąpiła.

Kolejny medal do swojej kolekcji dorzuciła Natalia Kałucka. Do złotych medali mistrzostw świata i Igrzysk Europejskich, srebra w World Games oraz brązu w Mistrzostwach Europy, zawodniczka AZS Akademii Tarnowskiej dołożyła tytuł mistrzyni Europy we wspinaczce na czas. W rozgrywanych w szwajcarskim Villars, mistrzostwach, tarnowianka z rezultatem 6.83 s triumfowała w kwalifikacjach. W ćwierćfinale bez problemu uporała się z Hiszpanką Leire Ruiz de Argandona Otano (czasy odpowiednio 7.13 i 8.43 s), w półfinale pokonała natomiast Włoszkę Giulię Randi (6.82 i 7.50 s). Finał był wewnętrzną sprawą reprezentantek Polski, rywalką Natalii Kałuckiej była bowiem Patrycja Chudziak. Rywalizacja o złoto nie dostarczyła większych emocji. Lublinianka po dobrym starcie pośliznęła się, ułatwiając tym samym zadanie Natalii Kałuckiej, która uzyskała w tym biegu wynik 6.98 s.

Druga ze startujących w Villars zawodniczek AZS AT, Anna Brożek, zajęła w kwalifikacjach siódmą lokatę, a w biegu ćwierćfinałowym o trzy dziesiąte sekundy przegrała z Patrycją Chudziak.

Jedyny startujący w mistrzostwach Polak, Marcin Dzieński z AZS Akademii Tarnowskiej, zakwalifikował się do finałowej szesnastki z siódmym rezultatem (5.32 s) i w pierwszej rundzie zmierzył się z Włochem, Gian Lucą Zodda. Ich rywalizacja zakończyła się wygraną Włocha, okazało się jednak, że jeden z chwytów został źle zamontowany i sędziowie nakazali powtórkę wszystkich biegów 1/8 finału. Tarnowianin wykorzystał szansę i awansował do czołowej ósemki. Nie zdołał jednak przebić się do strefy medalowej, a drogę do niej zamknął mu późniejszy mistrz Europy, Włoch Ludovico Fossali. Marcin Dzieński uzyskał w tym biegu czas 6.24 s, a jego rywal 5.07 s.