Zasłużona przerwa

W bardzo dobrych nastrojach na przerwę reprezentacyjną udają się piłkarze Bruk-Betu Termaliki, po ograniu ostatniej w tabeli Stal Stalową Wolę. Ligowy lider dopisał sobie już siódmy komplet punktów, pokonując beniaminka ze Stalowej Woli 3:0.

Bruk-Bet Tremalika Nieciecza, jako gospodarze spotkania z Stalą Stalowa Wola, od początku atakowali, a kibice co kilka minut obserwowali efektowne akcje. W 7 minucie dośrodkowanie Damiana Hilbrychta wyłapał Adam Wilk. W 24 minucie, zablokowany w polu karnym został strzał Macieja Wolskiego. W 25 minucie, po wrzutce z rzutu rożnego Kacpra Karaska, szczupakiem wynik otworzył Kamil Zapolnik. W 34 minucie Noah Mrosek wbiegł w pole karne i zgrabnie zagrał do Kacpra Kraska, ale uderzenie skutecznie obronił Wilk. W 38 Mrosek ponownie znalazł Karaska, którego strzał tym razem nieznacznie minął bramkę Stali. W doliczonym czasie gry gospodarze wyszli z szybką kontrą, która zakończyła się nieudaną próbą Karaska.

W 51 minucie Gabriel Isik próbował zaskoczyć bramkarza Stali. W 56 min Hilbrycht świetnie zagrał do Igora Strzałka. Jego strzał z najwyższym trudem wybił Wilk. Wreszcie w 57 minucie, po rzucie rożnym pewnym strzałem z dystansu wynik podwyższył Arkadiusz Kasperkiewicz. W 73 minucie obrońca Stali zatrzymał piłkę zmierzająca z bardzo dobrego dośrodkowania, wprost na głowę Zapolnika. W 78 minucie Adrian Chovan złapał pewnie uderzenie jednego z zawodników gości. Od 79 minucie goście grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Łukasza Furtaka. W 82 minucie, po wrzutce z rzutu wolnego Macieja Ambrosiewicza, piłkę odbił jeden z zawodników Stali, ta trafiła do Jakuba Nowakowskiego, który mocnym strzałem z 15 metrów zdobył trzeciego gola dla gospodarzy. Wynik mógł byc jeszcze wyższy, ale w 85 minucie świetnej okazji sam na sam z Wilkiem nie wykorzystał, dopiero co wprowadzony, Morgan Fassbender.

Teraz przed pierwszoligowcami przerwa. Podczas niej Termalica w najbliższy piątek zagra sparing z ekstraklasową Koroną Kielce. Spotkanie zaplanowano na stadionie Bruk-Betu Termaliki.

Bruk-Bet Termalica – Stal Stalowa Wola 3:0 (1:0)

Bramki: Zapolnik (25 min.), Kasperkiewicz (56 min.), Nowakowski (82 min.)

Żółte kartki: SpendlhoferFurtak, Ruszel, Wojtkowski, czerwona kartka: Furtak (druga żółta)

Bruk – Bet Termalica: Chovan –  Isik, KasperkiewiczSpendlhofer (74 min. Nowakowski), Hilbrycht (69 min. Zaviyskyi), Dombrovskyi, Ambrosiewicz, Mrosek (46 min. Strzałek), Wolski, Karasek (69 min. Trubeha), Zapolnik (84 min. Fassbender)

Sędziował: Ł. Kuźma (Białystok), widzów: 2852