Największy, jak dotąd, mural autorstwa Mikołaja Rejsa powstaje w Tarnowie. Na jednej ze ścian Galerii Tarnovia oglądać będzie można „Spotkanie”, projekt inspirowany słowiańskim folklorem i staropolskimi baśniami.
Na jednej ze ścian Galerii Tarnovia powstaje największy, ja dotąd, mural Mikołaja Rejsa. Projekt zatytułowany „Spotkanie”, nawiązuje w swoistej stylistyce do słowiańskiego folkloru i staropolskich baśni. Przedstawia tytułowe spotkanie Zorzy porannej oraz Dadźboga, który wracając z podróży statkiem „daje bogactwo” oraz szczęście pod postacią słońca. Zorza otwiera bramę niebios dla słońca do jego wędrówki po niebie. Miejsce spotkania to okolice targu słowiańskiego, gdzie życie ludzi, zwierząt i zjaw odbywa się w pełnej harmonii. Można odnaleźć ukryty kwiat paproci-nawiązujący do obuwika, jest również postać rzucająca wianek, Domowiki odpoczywające na sofie, latarnik, stąpający domek Baby Jagi, przytulające się Chmurniki, Psotnik, Bannik, Płanetnik, Leszy i inne postaci, zaczerpnięte z podań. Mikołaj Rejs zostawił otwartą narrację, by mural był jedynie punktem wyjścia do zbudowania własnej opowieści.
Mikołaj Rejs projektuje i wykonuje murale, obrazy, ilustracje. Zrealizował murale min. w: Lizbonie, Berlinie, Norymberdze, Eindhoven, Monachium, Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Lublinie, Wrocławiu. Reprezentował Polskę na 30-lecie Grupy Wyszehradzkiej na zaproszenie Ambasady Polski w Lizbonie. Prowadził warsztaty min. w: Muzeum Sztuki współczesnej MOCAK 2011, ARTDROME Ługańsk 2012, BWA Tarnów 2016, Monachium 2017, Muzeum Krakowa 2023. Kurator wystaw street art’u w: Muzeum Galicja, Kraków 2014, Małopolski Ogród Sztuki-Kraków 2016, MUR-ART Cieszyn 2018, Księgowość Polska, Kraków 2019. Jego prace znajdują się min. w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, Mural wpisany na listę dziedzictwa Polski w Portugalii, otrzymał medal Juliana Nowaka-Towarzystwo Lekarskie Krakowskie. W 2020 otrzymał stypendium Miasta Krakowa w dziedzinie street art’u.