Akcja za akcją

W meczu Betclic 1. Ligi, Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Polonię Warszawa 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Maciej Ambrosiewicz w 67. minucie.

Pierwsza połowa meczu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Polonią Warszawa  nie rozczarowała. Pod obiema bramkami działo się sporo ciekawego. W piątej minucie Damian Hilbrycht z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne, ale Jakub Lemanowicz pewnie złapał piłkę. Trzy minuty później nad poprzeczką uderzył Gabriel Isik. W 14 minucie groźną kontrę gospodarzy w polu bramkowym zatrzymał Artem Putiwcew. W 17 minucie, uderzenie Lukasa Spendhofera złapał Lemanowicz. W 22 minucie po ziemi przymierzył Kacper Karasek, ale bezskutecznie. Gospodarze nie próżnowali. Kilka razy wyprowadzali groźne kontry, ale defensorzy Termaliki byli na posterunku. W 34 golkipera gości próbował pokonać Oliwier Wojciechowski. Piłka minimalnie minęła spojenie bramki.
W drugiej połowie to Polonia początkowo stwarzała zagrożenie. Najpierw w 55 minucie Wojciechowski trafił w słupek. W 64 minucie świetnej okazji nie wykorzystał Ernest Terpiłowski. Na ataki lider odpowiedział najlepiej jak potrafił – bramką. W 82 minucie niepilnowany Xabi Auzmendi, z 15 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Końcówka to ataki gospodarzy, które jednak nie zmieniły losów spotkania.

Po tym meczu Bruk-Bet Termalika Nieciecza umocniła się na pozycji lidera z 29 punktami po 11 meczach. Kolejny mecz Termalica zagra u siebie ze Zniczem Pruszków.

Polonia Warszawa – Bruk-Bet Termalika 0:1 (0:0)

Bramka: Ambrosiewicz (66 min.)

Żółte kartki: Poczobut, Olszewski, Szur, HoxhallariIsik, Zaviskyi

Bruk – Bet: Chovan –  Isik, Spendlhofer, Putiwcew, Hilbrycht (46 min. Zaviyskyii), Dombrovskyi (81 min. Kasperkiewicz), Ambrosiewicz, Strzałek (55 min. Mrosek), Wolski, Karasek (65 min. Trubeha), Zapolnik (81 min. Fassbender)

Sędziował: D. Sylwestrzak (Wrocław)