Podczas uroczystej, wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego, wręczone zostały nagrody im. Tadeusza Tertila. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka lub inżynierska oraz najlepsza praca magisterska. Każda ze zgłoszonych prac musiała dotyczyć Tarnowa lub powiatu tarnowskiego.
W tarnowskim ratuszu, podczas uroczystej, wspólnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego, wręczone zostały tradycyjne nagrody im. Tadeusza Tertila. Nagrody przyznawane sa co roku za pracę dyplomową o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim. - Pamiętamy o tych osobach, które tworzyły historię naszego miasta, o burmistrzu Tertilu, zwanym wielkim budowniczym Tarnowa. Nieprzypadkowo dzisiejsza nagroda jest nazwana jego imieniem i przyznawana za prace o Tarnowie, regionie i powiecie, prace, które mogą zmienić Tarnów. To budujące, że są osoby, które chcą zgłębić historię, problemy Tarnowa i pokazywać rozwój – mówił prezydent Jakub Kwaśny podczas sesji.
Kapituła XVIII edycji Nagrody im. Tadeusza Tertila w składzie: zastępca prezydenta Tarnowa, Agnieszka Kawa, przewodnicząca Rady Miejskiej w Tarnowie i kapituły konkursu Małgorzata Mękal, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego, Tomasz Stelmach, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Paweł Smoleń, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Akademii Tarnowskiej, dr Małgorzata Martowicz oraz kierownik Katedry Zarządzania MWSE, profesor dr hab. Leszek Kozioł, postanowiła nagrodzić oraz wyróżnić pięć osób.
Nagrody otrzymały: Monika Żychowska, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę Funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej w ocenie ojców i matek (kategoria prace magisterskie – dziedzina nauk humanistycznych lub społecznych), Katarzyna Foszcz, absolwentka Politechniki Krakowskiej za pracę Młyn kultury. Rewitalizacja młyna zespołu Szancera w Tarnowie (kategoria prace magisterskie – dziedzina nauk technicznych i pozostałych) oraz Julia Jajkowska, absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie za pracę Zalety wykorzystania animaloterapii w procesie wspomagania rozwoju dziecka z niepełnosprawnością (kategoria prace licencjackie i inżynierskie).
Wyróżniono też autorów dwóch prac magisterskich: Joannę Lenik, absolwentkę Akademii Tarnowskiej za pracę Tarnów słowem opisany. O języku tarnowian w kontekście ich wypowiedzi (kategoria: prace magisterskie – dziedzina nauk humanistycznych lub społecznych) oraz Grzegorza Skrobisia, absolwenta Politechniki Krakowskiej, za pracę Rewitalizacja terenu „Starej Kapłanówki” wraz z jego otoczeniem w Tarnowie (kategoria: prace licencjackie i inżynierskie).
O nagrodę starać mogli się mieszkający w Tarnowie lub w powiecie tarnowskim autorzy prac dyplomowych, będący absolwentami studiów pierwszego i drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Nagrody fundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Starostwo Powiatowe w Tarnowie, przyznane zostały w dwóch kategoriach: najlepsza praca licencjacka lub inżynierska oraz najlepsza praca magisterska.