Międzynarodowy Dzień Walki z Aids – happening w Tarnowie

1 grudnia obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. Z tej okazji tarnowska Federacja Młodych Socjaldemokratów 29 grudnia około godziny 12:00 zorganizuje w mieście na Placu Sobieskiego happening połączony z rozdawaniem ulotek informujących o profilaktyce AIDS.

29 listopada około południa na Palcu Sobieskiego w Tarnowie odbędzie się happening organizowany przez Federację Młodych Socjaldemokratów. Okazją do jego przeprowadzenia jest obchodzony 1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS. Organizatorzy imprezy chcą także rozdać ulotek informacyjnych dotyczących profilaktyki AIDS/HIV oraz prezerwatywy. Każda chętna osoba otrzyma również czerwoną wstążeczkę symbolizującą solidarność z chorymi.
Międzynarodowy Dzień Walki z AIDS został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) dokładnie dwadzieścia lat temu. W Tarnowie happening FMS odbędzie się po raz czwarty. - Jak dotąd zawsze spotykaliśmy się z dużym zainteresowaniem tarnowian. W tym roku dysponujemy pokaźną liczbą zarówno prezerwatyw jak i ulotek informacyjnych i głęboko wierzymy, że dotrzemy z nimi do jak największej liczby osób. Swoją, można powiedzieć już tradycyjną akcją pragniemy zwrócić uwagę na ciągle zbyt małą wiedzę na temat tej straszliwej choroby – powiedział Tomasz Gębarowski, Przewodniczący FMS w Tarnowie.
27.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |