Oddaje nie tylko myśli przelewane na papier, ale i nastrój, a specjaliści potrafią z niego odczytać bardzo unikalne, osobiste informacje. Zdaje się jednak, że w dobie wszechobecnej technologii, era pisma ręcznego dobiega końca. Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza więc najmłodszych na obchody Dnia Pisma Ręcznego.
W dobie wszechobecnej technologii praktycznie da się żyć bez pisania ręcznego. Do sporządzania notatek, pisania tekstów i listów służą laptopy, smartfony, tablety, edytory tekstów. A przecież pismo ręczne potrafi oddać nie tylko myśli przelewane na papier, ale i nastrój osoby piszącej. Specjaliści z pisma odręcznego potrafią odczytać bardzo unikalne, wręcz osobiste informacje, które mogą służyć nawet zdiagnozowaniu choroby. Do dzisiaj ręcznie pisane listy czy pamiętniki, to najcenniejsze źródła historyczne, nie wspominając o wartości sentymentalnej, jaką ze sobą niosą. Pismo odręczne jest czymś, co ludzkość długo wypracowywała i warto, aby zostało z nią przez długi czas. Smutne będą to czasy, po których pozostanie ślad wyłącznie elektroniczny.
Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na Dzień Pisma Ręcznego. Zajęcia odbędą się w czwartek, 23 stycznia, w godzinach 11.00 -12.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Nowy Świat 30. Podczas spotkania będzie można poćwiczyć rękę i poprawić technikę pisania, poznać tajniki pięknego pisma i ozdobnych liter, a także nauczyć się koncentrować. Zapisy przyjmowane są pod adresem: emat@bpt.edu.pl.
Data 23 stycznia jako Dzień Pisma Ręcznego nie jest przypadkowa. To dzień urodzin jednego z sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych, Johna Hancocka, który słynął ze swojego zamaszystego, dużego i pięknego podpisu.