Droga do domu

 Muzeum Zamek w Dębnie zaprasza w niedzielę, 6 kwietnia, na wernisaż wystawy „Droga do domu”. Będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie  z cyklu spotkań nawiązujących do pór roku. Każdemu spotkaniu towarzyszy inny napój, tym razem będzie to kawa.

 

W niedzielę, 6 kwietnia, na zamku w Dębnie o godzinie 17:00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Grażyny Marii Grobelnej-Przybyło „Droga do domu”. Wydarzenie odbędzie się w ramach już 25. edycji kwartalnych spotkań, które promują lokalnych artystów poprzez wernisaże i koncerty. Spotkania nawiązują do czterech pór roku, a każda z nich ma przypisany inny napój: wiosna – kawa, lato – wino, jesień – herbata, zima – miód

Grażyna Maria Grobelna-Przybyło to artystka łącząca w swojej twórczości wrażliwość muzyczną, teatralną i plastyczną. Urodziła się w 1984 roku w Poznaniu. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina, studiowała filozofię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz rytmikę na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. W czasie studiów tworzyła opowieści muzyczne i reżyserowała audycje dla Radia Emaus w Poznaniu. Była współzałożycielką pierwszego w Polsce teatru dla dzieci od 1. roku życia „Atofri” oraz tancerką plastyczną w Zespole Plastyki Ruchu Teresy Nowak Plastique animée. Edukację muzyczną kontynuowała w Hochschule für Musik Theater und Medien w Hanowerze oraz w Instytucie Dalcroze’a w Genewie.

Artystka jest autorką projektów muzyczno-teatralnych dla dzieci, a także inicjatywy „Lekcje słuchania” dla dzieci w spektrum autyzmu, odbywającej się w Nowym Sączu. Od trzech lat pracuje z dziećmi w spektrum autyzmu. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w Pasawie (Niemcy). Po osobistych doświadczeniach związanych ze stratą córek, sięgnęła po nowy środek wyrazu, który stał się formą jej artystycznej ekspresji. Pierwsza wystawa artystki miała miejsce w 2013 roku w Poznaniu, kolejne odbyły się w Pasawie oraz Warszawie.

Cykl „Droga do domu”, prezentowany w Muzeum Zamek w Dębnie, jest głęboko refleksyjną podróżą przez ludzkie emocje – od wschodu do zachodu, poprzez mrok i wątpliwości, szczęście i spełnienie, aż do osiągnięcia najważniejszego celu.

Po wernisażu organizatorzy zapraszają gości na filiżankę kawy.

 

 

03.04.2025
Twój komentarz:
Ankieta
Mija rok od wyborów samorządowych. Czy zauważyłeś zmiany w funkcjonowaniu Tarnowa i jak je oceniasz?
| | | |