Nie ten awans

 Nerwówka, rzuty karne, czerwone kartki – nie brakowało emocji w pierwszoligowym hicie czyli spotkaniu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Arką Gdynia, które ostatecznie zakończyło się wygraną Arki. Stawką spotkania był awans do ekstraklasy.

 

Stawka spotkania Bruk-Betu Termaliki Nieciecza z Arką Gdynia wpłynęła na pierwsze jego minuty. Obie jedenastki grały uważnie i szanowały piłkę, ale z czasem zaczęło się to zmieniać. W 13 minucie uderzenie Szymona Sobczaka w polu karnym zablokowała defensywa „Słoni”. W 18 minucie, po szybkiej kontrze piłki nie sięgnął bardzo dobrze ustawiony w polu karnym Kamil Jakubczyk. W 19 minucie groźnie przymierzył Igor Strzałek, ale Damian Węglarz wybił na rzut rożny. W 25 min, po podaniu Sobczaka, Jakubczyk z 18 metrów uderzył nad poprzeczką. W 27 minucie szarżę Tornike Gaprindaszwiliego powstrzymał Adrian Chovan. W 36 minucie w pole karne wbiegł Morgan Fassbender i w towarzystwie trzech zawodników Arki uderzył strzałem nie do obrony.

Końcówka pierwszej połowy to dwa rzuty karne dla Arki. W 41 minucie, po kilkuminutowej wideoweryfikacji, z jedenastu metrów nie pomylił się Sobczak. W doliczonym czasie gry, po faulu Gabriela Isika, arbiter ponownie wskazał na karnego. I ponownie Sobczak uderzył nie do obrony.

W 52 minucie piłka znów znalazła się w siatce gości. Przy tej akcji Chovan był faulowany przez Michała Marcjanika i arbiter trafienia nie uznał. W 61 minucie, po szybkiej kontrze, Kacper Karasek uderzył nad poprzeczką. W 68 minucie Gaprindaszwili uderzył, ale golkiper gości nie dał się pokonać. W 78 minucie Karasek uderzył mininalnie obok bramki. W 82 minucie sędzia pokazał czerwoną kartkę Marcowi Navarro za faul na Fassbenderze. Grająca w przewadze Bruk-Bet Termalica nie odwróciła losów spotkania, a mecz kończyła w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Dominik Biniek.

 

Arka Gdynia – Bruk-Bet Termalica 2:1 (2:1)

Bramki: Sobczak 2 (41 min. k.), 45 min. k.) - Fassbender (36 min.)

Żółte kartki: Jakubczyk, CelestinAmbrosiewicz, Chovan, Biniek, Putiwcew Czerwone kartki: Navarro, RatajczykBiniek

Bruk – Bet: Chovan – Spendlhofer (86 min. Kubica), Kopacz, Putiwcew, Isik (46 min. Zapolnik), Ambrosiewicz, Nowakowski (55 min. Karasek), Wolski (86 min. Trubeha), Strzałek (74 min. Biniek), Hilbrycht, Fassbender

Sędziował: Ł. Kuźma (Białystok)

04.05.2025
Twój komentarz:
Ankieta
Czy weźmiesz udział w nadchodzących wyborach prezydenckich?
| | | |