Diecezjalny konkurs

Kuria Diecezjalna w Tarnowie jest organizatorem pierwszego diecezjalnego konkursu stron internetowych parafii, ruchów i stowarzyszeń katolickich. Jego celem jest rozwój witryn internetowych oraz propagowanie myśli chrześcijańskiej za pomocą sieci komputerowej. Rozstrzygniecie zaplanowano na luty przyszłego roku.

Tarnowska Kuria Diecezjalna organizuje konkurs stron internetowych parafii oraz stowarzyszeń i ruchów katolickich. Na ponad 400 parafii w diecezji tarnowskiej swoje portale ma 149 wspólnot parafialnych oraz kilkadziesiąt ruchów i stowarzyszeń katolickich. - Chcemy promować parafialne portale i podnosić poziom merytoryczny tych stron, bo media elektroniczne odgrywają coraz większą rolę w ewangelizacji - mówi ksiądz Piotr Lisowski przewodniczący komisji konkursowej.
Formularz zgłoszeniowy zamieszczony został w internecie. Należy go wypełnić i wysłać do dnia 31 stycznia przyszłego roku. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe m.in zestaw komputerowy i drukarka. Strony zgłoszone do konkursu oceni specjalna komisja, w której skład wejdą m.in. informatycy, graficy komputerowi i poloniści. Pod uwagę brane będą m.in. aktualność treści, estetyka i wygląd, jakość techniczna.
W konkursie nie mogą uczestniczyć ogólnopolskie strony ruchów i stowarzyszeń oraz komercyjne strony www, nawet jeśli są związane z diecezją tarnowską.
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje biskup tarnowski Wiktor Skworc.
Ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali rozdania nagród w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie w dniu 14 lutego 2009 roku.
28.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |