Sukcesy tarnowskich narciarzy

Dobrze spisali się biegacze narciarscy z Sokoła Tarnów na IV Biegu Podhalańskim w Nowym Targu, który odbył się 14 lutego. Kolejną okazja do konfrontacji najlepszych amatorów biegania na nartach będzie zaplanowany na 21 lutego Narciarski Bieg Tarnowian. Zawody odbędą się na stoku Góry Świętego Marcina.

Kilkuosobowa reprezentacja tarnowskich narciarzy wzięła udział 14 lutego w IV Biegu Podhalańskim w Nowym Targu. Najlepiej z tego grona zaprezentował się Dariusz Dudziński, który na dystansie 10 kilometrów zajął trzecie miejsce. W biegu na dystansie 20 km Arkadiusz Banaś zajął 8 miejsce, Witold Trojak był 11, a Leszek Kokoszka ukończył bieg na 18 miejscu, zajmując jednocześnie drugą lokatę w swojej kategorii wiekowej 50 – 59 lat. Na dalszych miejscach bieg ukończyli Paweł Moździerz, Radosław Gdula i Krzysztof Czarniga.
Tymczasem trwają przygotowania do kolejnej imprezy biegowej w Tarnowie. Po Mistrzostwach Tarnowa w Biegach Narciarskich SOKÓŁ Tarnów organizuje w niedzielę
21 lutego XVI Narciarski Bieg Tarnowian. Jest to impreza rekreacyjna dla biegaczy, którzy przebiegną techniką dowolną (styl klasyczny lub łyżwowy) przynajmniej jedno okrążenie o długości trzech kilometrów. Najdłuższy dystans biegowy wyniesie 15 km. Zawody rozegrane zostaną na stoku Góry Świętego Marcina.