Będą zmiany w szkole

Tarnowscy radni podjęli uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie. Nie oznacza to jednak, że szkoła zniknie z pejzażu miasta. Od 1 września przyszłego roku stanie się jedynie szkołą niepubliczną. Za uchwałą głosowało 12 radnych, jeden był przeciw, ośmiu wstrzymało się od głosu.

Uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 7 w Tarnowie została podjęta przez radnych 27 listopada. Za jej podjęciem głosowało 12 osób, jedna była przeciw, ośmiu radnych wstrzymało się od głosu.
Zamiar likwidacji szkoły po raz pierwszy był przedmiotem dyskusji radnych na początku bieżącego roku. Wynik czwartkowego głosowania nie oznacza jednak, że w przyszłym roku szkoła rzeczywiście zniknie z krajobrazu Tarnowa. Od 1 września 2009 roku będzie ona działać jako placówka niepubliczna, prowadzona przez powołanie w tym celu stowarzyszenie.
- Szkoła otrzymała już i jeszcze otrzyma od samorządu pomoc prawną, organizacyjną i materialną – mówił podczas sesji prezydent Ryszard Ścigała. - Nie ma powodu zakładać, że nie będzie ona źle pracować, czy mieć kłopoty. Przykład innych szkól niepublicznych w mieście pokazuje, że radzą sobie one bardzo dobrze.

28.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |