Kiermasz z dobrym uczynkiem

Świąteczne kartki, bałwany, stroiki, choinki i anioły – wszystko to przypomina, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wspaniałe prace przygotowali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie. Dochód ze sprzedaży ręcznie wykonanych ozdób zostanie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników warsztatów.

Do świąt Bożego narodzenia pozostało już niewiele czasu. Każdy dzień zajęć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Tarnowie przy ulicy Hodowlanej upływa pod znakiem świątecznego kiermaszu. – W każdej pracowni powstają kartki, bibeloty i cieszące oko ozdoby bożonarodzeniowe. Każda praca jest niepowtarzalna, wykonana ręcznie, z oddaniem osoby niepełnosprawnej – mówi Tomasz E. Wardzała, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie.

W przygotowania do kiermaszu włączyli się wszyscy podopieczni Warsztatu. Wykonują kartki, choinki z papieru i drewna, anioły, a nawet bałwanki z sizalu. - Zajęcia wymagają precyzji, każda praca powstaje powoli i bardzo dokładnie – opowiada Krystyna Wójcik, terapeutka z Pracowni Rękodzieła Artystycznego.

Wszystkie prace wystawione są na sprzedaż. Za zarobione pieniądze niepełnosprawni mogą pójść do kina lub pojechać na wycieczkę. Jest to element rehabilitacji społecznej Ozdoby można kupić w siedzibie Warsztatu, a wcześniej obejrzeć je w internecie pod adresem: www.ichlepszejutro.pl. –To jest kiermasz z dobrym uczynkiem, ponieważ kupując prace niepełnosprawnych, można zmienić ich jutro na lepsze – dodaje kierownik Tomasz Wardzała.
29.11.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?