Uwaga – odwilż!

W związku z dynamicznie zmieniającą pogodą Urząd Miasta Tarnowa przygotował Plan Operacyjny Zarządzania Kryzysowego dotyczący ewentualnego zagrożenia. Jak zapewnia magistrat, wszystkie służby dysponują odpowiednim sprzętem i w pełni są gotowe do działania. Mieszkańcy natomiast powinni zachować czujność i informować o wszelkich możliwych zagrożeniach.

W powietrzu zapachniało co prawda wiosną, ale gwałtowne opady na początku ubiegłego tygodnia i trwające obecnie duże ocieplenie, mogą skutkować znacznym wzrostem poziomu wód w rzekach i strumieniach oraz doprowadzić do lokalnych podtopień. Jak informuje Jerzy Pielka, szef wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Tarnowa, na dzień dzisiejszy sytuacja w Tarnowie jest dobra, ale lepiej dmuchać na zimne. Zapowiadany duży skok temperatury i zalegające zwały śniegu doprowadzić mogą do powstawania rozlewisk. - W związku z postępującym ociepleniem i przewidywanym w kolejnych dniach znacznym wzrostem temperatur, może dojść do szybkiego topnienia śniegu zalegającego na dachach domów oraz na ulicach i placach. Może to skutkować gwałtownym wzrostem poziomu wód w rzekach i potokach na terenie miasta oraz możliwymi podtopieniami zwłaszcza w rejonach nadrzecznych i terenie nisko położonym w różnych punktach miasta Tarnowa. Aby uniknąć tego typu zdarzeń należy zwrócić szczególną uwagę na zapewnienie właściwej drożności rowów melioracyjnych oraz udrożnienie kratek ściekowych zapewniających płynne zbieranie wody do kanalizacji ściekowej lub burzowej – mówi Jerzy Pielka.
Urząd Miasta przygotował Plan Operacyjny Zarządzania Kryzysowego dotyczący ewentualnego zagrożenia, a wszystkie służby są przygotowane do działań i dysponują odpowiednim sprzętem.
Gwałtowna odwilż to nie jedyny problem z jakim borykają się tarnowscy urzędnicy. Ulice bardzo ucierpiały w wskutek ataku zimy, co w niewielkim jedynie stopniu dokumentujemy w naszej galerii. Jezdnie są dziurawe, a zamarzająca nocą woda rozsadza asfalt, przyczyniając się do powstawania kolejnych większych i mniejszych dziur. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich słusznie przewiduje, że również pod tym względem sytuacja w najbliższych dniach może się pogorszyć. Drobne naprawy prowadzone są na bieżąco, jednak zakrojone na szerszą skalę remonty dróg możliwe będą dopiero wiosną. TZDM uruchomił całodobowe numery telefonów, pod które zgłaszać można miejsca wymagające pilnej interwencji. W dni robocze od godziny 7.00 do godz. 15.00 to numery stacjonarne 621 04 25 oraz 621 91 05 wew.25. W dni robocze od godz. 15.00 do 7.00 oraz w soboty, w niedziele i w święta telefon komórkowy – 504 044 047.
Urząd Miasta apeluje do mieszkańców Tarnowa o czujność i ostrożność oraz informowanie odpowiednich służb o wszelkich zagrożeniach.
22.02.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |