Miejska już historia - wystawa
Na wystawę związaną z przyznaniem dla Radłowa praw miejskich zaprasza radłowska biblioteka. To okazja do obejrzenia niezwykłych, historycznych pamiątek, niedostępnych na co dzień.
Do końca marca w bibliotece w Radłowie oglądać można wystawę związaną z niedawnym przyznaniem dla Radłowa praw miejskich. Na wystawie zaprezentowano m.in. oryginalny dokument nadania praw miejskich podpisany przez premiera
Donalda Tuska, insygnia miejskie, srebrno-złoty klucza do bram miasta projektu prof.
Czsława Dźwigaja, okolicznościowy miejski medal z radłowskim tympanonem z 1337 roku, medal AWF podarowany Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych przez radłowianiana prof.
Edwarda Mleczkę oraz bibliofilskie publikacje dla biblioteki. Obejrzeć można również młotki w ekskluzywnym etui darowane przez prezesa Firmy „TarKrusz”, dzwonek miejski od Wojewody Małopolskiego
Stanisława Kracika, liczne, dzieła sztuki, gadżety miejskie, pamiątkowe wpisy, okolicznościowe poezje, adresy gratulacyjne od posłów, burmistrzów, wójtów, przyjaciół ziemi radłowskiej.
Wyjątkowe i szczególne miejsce zajmuje dzieło prof.
Franciszka Ziejki radłowianinie,
Franciszku Gawełku zatytułowane: „zwierzyniecki, wianki i sobótki – wybór pism”. publikacja ukazuje biografię i twórczość cenionego etnografa urodzonego w Radłowie w 1884 roku. Dla mieszkańców miasteczka to pamiątkowa i szczególna publikacja, którą prof. Ziejka podarował i dedykował swojemu miastu: Rodzinnemu Radłowowi z okazji nadania praw miejskich dedykuję tę książkę.Wystawa jest więc okazją do zapoznania się z niezwykłymi, historycznymi pamiątkami, które nie są na co dzień dostępne publiczności. Oglądać je można do końca marca w bibliotece w Radłowie w godzinach 9.00 – 17.00.
28.02.2010