„Katyń – pamiętamy. Małopolska” – finisz konkursu

Jeszcze tylko dwa tygodnie pozostało do upływu terminu zgłaszania prac na konkurs „Katyń – pamiętamy. Małopolska”. Zakończenie przyjmowania prac nastąpi 21 marca, do końca marca jury oceni nadesłane prace, a galę połączoną z wręczeniem nagród zaplanowano na 13 kwietnia, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Katynia.

21 marca upłynie termin przyjmowania prac do konkursu „Katyń – pamiętamy. Małopolska”, zorganizowanego w związku z przypadającą w tym roku 70 rocznicą zbrodni katyńskiej. Organizatorem konkursu jest Paweł Kowal, poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, a wszystkie sprawy dotyczące konkursu koordynuje tarnowskie biuro przy ulicy Sikorskiego 5.
Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział zarówno historycy, jak i miłośnicy historii, dziennikarze, czy muzealnicy.
Prace konkursowe mają pokazywać nie tylko losy jeńców Ostaszkowa, Starobielska i Kozielska, ale także koleje życia ich najbliższych, historie powojenne i kultywowanie pamięci o Katyniu w Małopolsce. Mogą to być reportaże, wspomnienia, nagrania dotyczące: opowieści rodzinnych, fotografii lub innych pamiątek i związanych z nimi historii, prezentacje dotyczących mieszkańców poszczególnych miejscowości Małopolski, sąsiadów, bliskich, opowieści pamiętających ich mieszkańców, opowieści dotyczące osób podejmujących w PRL trud upamiętniania zbrodni w Katyniu i jej ofiar.
Do końca marca Komisja Konkursowa licząca 10 osób oceni prace, a zakończenie konkursu, połączone z wręczeniem nagród, zaplanowano na 13 kwietnia, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Katynia.
Jury zadecyduje o rozdysponowaniu nagrody specjalnej Prezydenta RP prof. Lecha Kaczyńskiego oraz nagród ufundowanych przez: Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, Dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Dyrektora Muzeum PRL Oddział Historii Polski w Krakowie.
Ponadto wśród zwycięzców Jury rozdzieli wycieczki do Brukseli i Strasburga "Europa - katedry gotyckie" oraz wycieczki do Muzeum Powstania Warszawskiego i dwa staże w Parlamencie Europejskim poświęcone problemom historii we współczesnej Europie.
03.03.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spogladasz na nowy rok?
| | | |