Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza w środę, 1 kwietnia, na spotkanie autorskie z Zofią Jurczak. Prelegentka i podróżniczka opowiadać będzie o odkrywaniu Polski j jej nieoczywistych atrakcji. Wstęp wolny.
W środę, 1 kwietnia, w Czytelni Czasopism Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie przy ulicy Krakowskiej 4, o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie autorskie z Zofią Jurczak. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Sobol-Kiełbania.
Zofia Jurczak to kulturoznawczyni (studia ukończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim), absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Jest stypendystką Miasta Krakowa, prelegentką podróżniczą i autorką strony podrozepokulturze.pl. W swoim dorobku ma także pięć książek: „Kraków. Nieprzewodnik dla turystów i mieszkańców”, „Spacer po Krakowie”, „Slow przewodniki. Góry Świętokrzyskie i ziemia sandomierska”, „Małopolska. Zasmakuj w podróży” i „Japonia. Kraj możliwości” oraz album „Kraków. Ocalone fotografie 1839-1939”. - Interesują mnie ciekawe historie i dziedzictwo kulturowe. Uwielbiam Japonię i wyspy, ale najwięcej radości sprawia mi odkrywanie Polski. Moje koniki to muzea, podróże tematyczne, nieoczywiste atrakcje i zabytki oraz Kraków, po którym oprowadzam podczas autorskich spacerów – mówi o sobie.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki.