Zwycięstwo z outsiderem

Koszykarze Unii Tarnów odnieśli u siebie kolejne zwycięstwo w II lidze pokonując zespół OSSM PZKosz Stalowa Wola 93:58. Tarnowianie nie mieli problemu z pokonaniem rywala zajmującego w tabeli ostatnia lokatę. Unia po 25 meczach zajmuje w lidze drugie miejsce.

Koszykarze tarnowskiej Unii nie mieli problemów z wywalczeniem kolejnych punktów w ligowym spotkaniu z outsiderem tabeli – OSSM PZKosz Stalowa Wola. Tarnowianie wygrali pierwszą kwartę różnicą jednego punktu, na początku drugiej kwarty goście wyszli na prowadzenie 20:19, ale od tego momentu gospodarze poprawili grę w obronie i przewaga zaczęła szybko rosnąć. Druga kwarta meczu zakończyła się wygraną tarnowian różnicą 17 punktów. Dzięki temu trener Ryszard Żmuda mógł wpuścić na parkiet młodych graczy Unii, co już nie miało wpływu na ostateczny rezultat meczu.

Unia Tarnów – OSSM PZKosz Stalowa Wola 93:58 (19:18, 24:7, 26:13, 24:20)
Punkty dla Unii: Zych 15, Put 11, Majchrzak 10, Szewczyk 5, Bryzek 22, Badeński 12, Grys 8, Łaszewski 6, Wojciechowski 2, Lisowski 2