Derby dla Unii

Piłkarze ręczni Unii Tarnów pokonali w derbach Małopolski na własnym parkiecie zespół SDFP Kusy Kraków 33:29. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi czwarte miejsce z dorobkiem 22 punktów i trzypunktową stratą do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska.

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii byli faworytem spotkania z SDFP Kusy Kraków i nie zawiedli swoich kibiców. Tarnowianie wygrali 33:29, prowadząc do przerwy 16:13.
Mecz rozpoczął się od prowadzenia Unii 2:0, goście jednak wyrównali, w 9 minucie wynik ponownie był remisowy – 4:4. Od tej pory tarnowianie osiągnęli prowadzenie, przewaga gospodarzy w 22 minucie wynosiła pięć bramek (12:7), a dwie minuty przed końcem pierwszej połowy nawet sześć goli (16:10). Goście w ostatnim fragmencie pierwszej części zmniejszyli jednak straty o trzy bramki.
Po przerwie krakowianie pierwsi trafili do siatki, ale wkrótce przewaga tarnowian znowu urosła do czterech bramek. Mecz był emocjonującym widowiskiem, jeszcze dwukrotnie goście doprowadzali do remisu – po raz ostatni w 52 minucie, gdy wynik brzmiał 26:26.
Na cztery minuty przed końcem spotkania tarnowianie prowadzili tylko jedna bramką, ale nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa.
Po tej wygranej Unia zajmuje w tabeli czwarte miejsce, mając 22 punkty zdobyte w 15 spotkaniach. Na czele tabli znajduje się Grunwald Ruda Śląska, który pokonał na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Unia Tarnów – SDFP Kusy Kraków 33:29 (16:13)
Bramki dla Unii: Bieś 9, Siedlik 7, Szatko 4, Ciapała 3, Gąsior 3, Grzesik 3, Hudzik 2, Olszewski 1, Tokarski 1