Horror ze szczęśliwym zakończeniem

Piłkarze ręczni BKS Stalprodukt Bochnia wywalczyli punkty w meczu z MTS Chrzanów, zwyciężając jedną bramką 30:29. To cenne punkty dla walczącego o utrzymanie się w I lidze zespołu z Bochni. BKS zajmuje w tabeli dziewiąta lokatę, mając 13 punktów, tyle samo, co jego ostatni rywal.

Walczący o utrzymanie się w I lidze szczypiorniści BKS Stalprodukt Bochnia wzbogacili się o bezcenne punkty, wygrywając na własnym parkiecie z MTS Chrzanów 30:29. Mecz był emocjonującym widowiskiem, zakończonym szczęśliwie dla gospodarzy.
Początek spotkania nie zapowiadał aż takich emocji. BKS osiągnął prowadzenie 4:0, goście odrobili jednak straty, nie pozwalając „odskoczyć” gospodarzom na większy dystans. Tak było do końca pierwszej połowy, gdy piłkarze Stalproduktu wychodzili na wyższe prowadzenie, wkrótce chrzanowianie doprowadzali do remisu. W 19 minucie wynik brzmiał 10:10, w 25 minucie 12:12. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze znowu prowadzili trzema bramkami (15:12), ale na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 15:14.
W drugiej połowie jako pierwsi bramkę zdobyli goście i wynik brzmiał 15:15. Dwukrotnie bochnianom udał się osiągnąć trzybramkowe prowadzenie – 18:15 i 22:19, ale w 46 minucie na tablicy ponownie pojawił się wynik remisowy 23:23. Kilka minut później to goście prowadzili różnicą dwóch bramek – 25:23. Dopiero na trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze doprowadzili do remisu 27:27. Na minutę przed końcem meczu wynik brzmiał 29:28 dla gospodarzy, na 30 sekund przed końcem znów był remis – 29:29.
Decydującą bramkę zdobyli bochnianie sześć sekund przed końcem z rzutu karnego podyktowanego za faul na Chrabocie.
BKS zajmuje w tabeli I ligi dziewiąte miejsce po 18 meczach, mając 13 punktów, tyle samo, co MTS Chrzanów i ChKS Łódź. Właśnie zespół z Łodzi będzie najbliższym rywalem piłkarzy BKS. Mecz rozegrany zostanie w Bochni.

BKS Stalprodukt Bochnia – MTS Chrzanów 30:29 (15:14)
Bramki dla BKS: Chrabota 11, Wróbel 5, Rakoczy 4, Charuza 3, Kubisztal 2, Rybak 2, Balicki 1, Juszczyk 1, Kłoda 1.