Prywatyzacja Azotów Tarnów już w przyszłym roku?

W przyszłym roku Skarb Państwa zamierza zbyć wszystkie posiadane akcje AZOTÓW Tarnów. Według informacji rządu zainteresowani ofertą są inwestorzy arabscy.

Jak poinformował wiceminister skarbu Krzysztof Żuk, w drugim kwartale przyszłego roku Ministerstwo Skarbu Państwa prawdopodobnie ogłosi zaproszenie do rokowań w sprawie kupna akcji AZOTÓW Tarnów, Ciechu i Zakładów Azotowych w Kędzierzynie. Dodał, że zainteresowanie ofertą wyrazili inwestorzy arabscy, zarówno finansowi, jak i branżowi.
- Domknięcie tej transakcji jest realne w 2009 roku. Jesteśmy na etapie wyboru doradców. Robi to dla nas Nafta Polska – powiedział Krzysztof Żuk. - Wszystko wskazuje, że w drugim kwartale, jak zakładaliśmy, będziemy kierowali zaproszenia do rokowań. Chcemy doprowadzić do konsolidacji tych podmiotów przez proces prywatyzacji. Zamierzamy zbyć wszystkie akcje Skarbu Państwa w Tarnowie, Kędzierzynie i Ciechu.
Władze tarnowskich zakładów uważają, że realizacja takiego planu będzie dla spółki i akcjonariuszy korzystna. - Realizacja zapowiedzianego planu konsolidacji i prywatyzacji grupy firm skupionych wokół Azotów Tarnów, zainteresowanie ewentualnych inwestorów to dobre informacje dla spółki i wszystkich akcjonariuszy – twierdzi Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy AZOTÓW Tarnów.
03.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |