Tarnowianie w Biegu Piastów

31 biegaczy narciarskich z Tarnowa uczestniczyło w 34 Biegu Piastów. Najlepiej wypadli: Arkadiusz Banaś, który zajął 117 miejsce w biegu na dystansie 41 kilometrów i Radosław Gdula – 70 na dystansie 26 kilometrów stylem klasycznym. Ogółem na starcie stanęło kilka tysięcy amatorów biegania na nartach.

Odbywający się po raz 34 Bieg Piastów zdominowali reprezentanci Czech. Na dystansach 41 kilometrów i 26 kilometrów stylem klasycznym wystartowało 31 biegaczy z Tarnowa.
W biegu na dystansie 41 kilometrów zwyciężył Peter Novak z Czech, najlepszy z tarnowian – Arkadiusz Banaś zajął 117 miejsce. W drugiej setce zakończył rywalizację również Dariusz Dudziński, który zajął 131 lokatę. Bieg ukończyło 1559 zawodników. Startująca na tym dystansie reprezentantka Polski Paulina Maciuszek zajęła 40 miejsce uzyskując czas 2.27.42.
Na dystansie 26 kilometrów „klasykiem" wygrał Jiri Rocarek z Czech. 70 był Radosław Gdula, a 352 Roman Zając. Bieg ukończyło 1137 biegaczy.