Małopolski Turniej Szachowy w Borzęcinie

7 grudnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie rozegrany zostanie II Małopolski Turniej Szachowy. Główną nagrodą będzie Puchar Wójta Gminy Borzęcin, na nagrody mogą liczyć również najlepsi w klasyfikacji generalnej, najlepsi juniorzy oraz najlepszy szachista z terenu gminy Borzęcin. Początek zawodów o godzinie 10.00.

W niedzielę 7 grudnia o godzinie 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie rozegrany zostanie II Małopolski Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. W imprezie zapowiedzieli swój udział najlepsi szachiści z całego regionu, a także innych stron Polski. W ubiegłorocznym turnieju wzięło udział 65 zawodników z czterech województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Z zaproszenia do Borzęcina skorzystali dwaj mistrzowie międzynarodowi oraz mistrz Polski.

Organizatorami tegorocznej imprezy są: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Urząd Gminy Borzęcin. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców, szachistów – amatorów, którzy chcą zmierzyć się z mistrzami. Prawo gry w turnieju posiada każdy szachista bez względu na posiadaną kategorię szachową, przynależność klubową i miejsce zamieszkania – zapewniają organizatorzy.

W zawodach obowiązuje system szwajcarski – kontrolowany na dystansie 9-11 rund. Czas gry na rozegranie jednej partii wynosi 30 minut (2x15).

Wpisowe do turnieju wynosi 10 złotych. Juniorzy zapłacą połowę tej kwoty, a zawodnicy z gminy Borzęcin startują w imprezie bezpłatnie. Dla sześciu najlepszych zawodników przewidziano nagrody pieniężne w wysokości: 300, 250, 200, 150, 100 oraz 50 złotych. Dodatkowo zwycięzca wyjedzie z Borzęcina z pucharem ufundowanym przez Wójta Gminy Borzęcin. Organizatorzy zaplanowali też nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych juniorów w wieku do 18 lat oraz najlepszego zawodnika reprezentującego gminę Borzęcin. Zapisy do turnieju przyjmowane będą od godz. 8.45 w dniu rozpoczęcia zawodów.
03.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |