Wygrana w Jaworznie

Koszykarze Unii Tarnów pokonali w kolejnym ligowym pojedynku Rex Jaworzno, zapewniając sobie udział w rywalizacji o awans do I ligi. Tarnowianie zajmują w ligowej tabeli drugą pozycję, ustępując jedynie jednym puntem ekipie Rosa Sport Radom.

Kolejną wygraną w II lidze koszykarzy odniósł zespół Unii Tarnów. Tym razem tarnowianie wygrali na wyjeździe z drużyną MCKiS Termo-Rex Jaworzno 72:69. Koszykarze Unii przewagę osiągnęli na początku spotkania, wygrywając pierwszą kwartę 28:17. Później gospodarze zaczęli odrabiać straty, wygrana tarnowian wcale nie była przesądzona. Drugą i trzecią kwartę rozstrzygnęli na swoją korzyść koszykarze z Jaworzna, w 38 minucie spotkania zespół gospodarzy wyszedł nawet na prowadzenie 69:66. Od tej pory punkty zdobywali jednak wyłącznie tarnowianie zapewniając sobie minimalne, ale zasłużone zwycięstwo.
Unia zajmuje w ligowej tabeli drugą pozycję, za drużyną Rosa Sport Radom, do której traci jeden punkt.

MCKiS Termo-Rex Jaworzno – Unia Tarnów 69:72 (17:28, 21:15, 18:11, 13:18)
Punkty dla Unii: Kamecki 14, M. Szewczyk 11, Majchrzak 9, Zych 7, Wilusz 15, Bryzek 8, Grys 3, Sobiło 3, Badeński 2