Porażka na początek

Od porażki w Połańcu rozpoczęli piłkarze Unii Tarnów wiosenną rundę rozgrywek. Tarnowianie przegrali z Czarnymi 0:1, tracąc bramkę w 18 minucie spotkania. Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, a kolejnym rywalem tarnowian będzie zespół Garbarni, którego mecz Nidą Pińczów został odwołany z powodu złego stanu boiska.

Osłabiona brakiem kilku zawodników drużyna Unii Tarnów uległa w wyjazdowym spotkaniu Czarnym Połaniec 0:1. Bramka padła w 18 minucie, gdy tarnowianie stracili piłkę na środku boiska, a Kajda wyszedł na czystą pozycję i strzałem w „długi” róg ustalił rezultat meczu.
Piłkarze Unii starali się odrobić straty osiągając przewagę zwłaszcza w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wynik kilkakrotnie mógł ulec zmianie – najpierw w 33 minucie Nytko znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, pięć minut później po strzale Kucharzyka piłka trafiła w poprzeczkę, a w 42 minucie do siatki nie trafił w dogodnej sytuacji Drozdowicz.
W drugiej połowie przewaga tarnowian była jeszcze większa, ale gospodarze skutecznie się bronili. W 58 minucie Nytko mógł doprowadzić do remisu, nie opanował jednak piłki w sytuacji pod bramką czarnych. Piłkarze Unii trafili wreszcie do siatki gospodarzy na kilka minut przed końcem spotkania, sędzie nie uznał jednak bramki, gdyż zdobywca gola, Kroker, był na spalonym.
Unia zajmuje w tabeli III ligi trzecią pozycję, ustępując Hutnikowi Kraków i Puszczy Niepołomice, ale pamiętać należy, że sporo spotkań nie zostało rozegranych. Kolejnym rywalem tarnowian będzie ekipa Garbarni Kraków, a mecz rozegrany zostanie na stadionie w Mościcach.

Czarni Połaniec – Unia Tarnów 1:0 (1:0)
Bramka: Kajda 18 min.
Żółta kartka: Witek (Czarni)
Unia: PiętaMikołajczyk, Furmański, Łapuszek, Jamróg (80 min. Ślęczka), Drozdowicz (75 min. Kroker), Kazik, Ślęzak, Kucharzyk (68 min. Rodak), Nytko (65 min. Ocłoń), Saratowicz.
Sędziował: A. Śliwa z Kielc, widzów 80.