Wynik lepszy niż gra

Piłkarze ręczni Unii Tarnów wygrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 33:31, ale w spotkaniu z najsłabszą drużyną w lidze nie pokazali się z dobrej strony. Tarnowianie zajmują w II lidze czwarte miejsce, tracąc do lidera – Grunwaldu Ruda Śląska – trzy punkty.

Trzy punkty przywieźli z Ostrowca Świętokrzyskiego szczypiorniści Unii Tarnów. Tarnowianie byli faworytem w spotkaniu z zajmującą ostatnie miejsce w lidze ekipą KSZO, ale, mimo wygranej, nie zaprezentowali się w tym pojedynku z dobrej strony.
Mecz rozpoczął się od dwubramkowego prowadzenia gospodarzy, jednak już w 7 minucie tarnowianie prowadzili 4:3. Później jednak znowu do głosu doszli piłkarze KSZO, w 15 minucie wynik brzmiał 10:8 dla gospodarzy, w 22 minucie był remis 13:13. W końcówce pierwszej połowy toczyła się wyrównana gra. Tuz przed przerwą jednobramkowe prowadzenie Unii zapewnił Bieś.
Na początku drugiej części meczu tarnowianie powiększyli przewagę do trzech bramek, a w 48 minucie wynik brzmiał 28:22 dla Unii. Gospodarze walczyli jednak do końca i 10 minut później zredukowali straty do dwóch bramek (30:28). Kolejną bramkę dla Unii zdobył Grzesik, a gospodarzom udało się już jedynie zmniejszyć stratę.
Unia zajmuje w tabeli II ligi czwartą lokatę, mając 24 punkty zdobyte w 16 spotkaniach. Prowadzi Grunwald Ruda Śląska z 27 punktami.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unia Tarnów 31:33 (16:17)
Bramki dla Unii: Grzesik 11, Bieś 5, Szatko 5, Kras 3, Siedlik 3, Ziętkowski 3, Sztorc 2, Olszewski 1