Słabsi od sąsiadów

Bez punktów powrócili z Iławy piłkarze Okocimskiego. W meczu zespołów sąsiadujących w tabeli lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:0. Okocimski zajmuje w tabeli siódme miejsce z 35 punktami. W kolejnym spotkaniu piłkarze z Brzeska podejmą na własnym boisku wicelidera – Start Otwock.

Piłkarze i działacze z Brzeska zapowiadali, że wyjeżdżają do Iławy na mecz z Jeziorakiem po zwycięstwo. Rzeczywistość okazała się jednak mniej kolorowa, punkty pozostały w Iławie, a Okocimski przegrał 0:2.
Spotkanie toczyło się na grząskim boisku, przy padającym deszczu. Mecz był wyrównany do momentu objęcia prowadzenia przez gospodarzy. W 17 minucie Remigiusz Sobociński wykorzystując rzut wolny zdobył bramkę, która zmusiła gości do zmiany planu gry.
Brzeszczanie musieli odrabiać stratę, starali się to czynić, ale stworzyli jedną zaledwie sytuację, gdy Jagła po dośrodkowaniu Szymonika strzelił minimalnie obok słupka.
Goście zaatakowali śmielej w drugiej połowie. Wyrównanie mógł zdobyć w 50 minucie Gil, który z 5 metrów uderzał głową po dośrodkowaniu Darmochwała. Piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że wysiłki brzeszczan przyniosą im powodzenie, po kontrataku drugiego gola zdobyli gospodarze. Klimek podał piłkę między obrońcami gości do Sedlewskiego, a ten w sytuacji sam na sam ustalił wynik spotkania.
Gospodarze mogli wygrać jeszcze wyżej, okazali się jednak mało skuteczni. Pierwszy przed szansą stanął Dymowski, którego znakomity lob na róg sparował Jarosław Palej. Swój dorobek bramkowy mógł zwiększyć również Sobociński, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę. W doliczonym czasie gry Figurski po zgraniu głową Piotra Dymowskiego z kilku metrów uderzył obok bramki.
Okocimski zajmuje w tabeli II ligi siódme miejsce. Brzeszczanie mają 35 punktów, pięć mniej niż liderujący Bruk-Bet. W kolejnym spotkaniu rywalem Okocimskiego będzie wicelider tabeli Start Otwock.

Jeziorak Iława - Okocimski KS Brzesko 2:0 (1:0)
Bramki: Sobociński (17 min.), Sedlewski (53 min.)
Żółte kartki: Sobociński, Rybkiewicz, Rzeźnikiewicz, Figurski - Czerwiński, Szymonik, Rupa
Okocimski: Palej - Szymonik, Cegliński, Czerwiński (58 min. Kostecki), Wawryka, Rupa, Darmochwał, Jagła, Wojcieszyński (55 min. Skorupski), Pyciak (68 min. Matras), Gil
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce), widzów: 800.