Wyróżnienie dla tarnowskiego szpitala

W Warszawie rozstrzygnięto drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego „Perły Medycyny”. W kategorii szpitali wielospecjalistycznych poniżej 400 łóżek w gronie nagrodzonych i wyróżnionych placówek znalazł się Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Zakończyła się druga edycja konkursu „Perły Medycyny”. Już po raz drugi Kapituła Konkursu nagrodziła najlepsze zakłady opieki zdrowotnej i firmy działające na rynku medycznym. W tym roku uczestnicy rywalizowali statuetki „Perła Eskulapa” w 13 kategoriach konkursowych. W kategorii szpitale wielospecjalistyczne poniżej 400 łóżek na czwartym miejscu na liście laureatów znalazł się Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie. Za najlepszy w tej kategorii uznano Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej - Curie w Ostrowii Mazowieckiej Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej. Ocenia podlegały osiągnięcia z dwóch poprzednich lat – 2006 i 2007.

Ogółem nagrodzonych i wyróżnionych w tej kategorii zostało 16 placówek z całej Polski. Obok tarnowskiego szpitala znalazły się w tym gronie m. in. szpitale z Łodzi, Kielc, Hrubieszowa, Wyszkowa, Bydgoszczy, Leska i Bielska – Białej.
- Celem konkursu jest promocja placówek medycznych, które zakresem swojej działalności oraz przy udziale kompetentnego personelu wpływają na poziom oferowanych produktów i usług – ich dostępność i jakość, a także bezpieczeństwo pacjentów oraz klientów – napisali w regulaminie konkursu organizatorzy. - Przedsięwzięcie jest skierowane do tych, którzy poprzez optymalizację kosztów i właściwe metody zarządzania, inwestycje w reorganizację i modernizację, podnoszenie kwalifikacji zespołu, efektywność zarządzania, organizację pracy zapewniają sprawność funkcjonowania placówki medycznej pod względem leczniczym, administracyjnym i gospodarczym przy respektowaniu praw i obowiązków pacjenta i klienta.09.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy uważasz, że osoby zaszczepione powinny mieć więcej przywilejów w korzystaniu z miejsc publicznych niż osoby niezaszczepione?
| | | |