Wygrana na zakończenie

Na zakończenie rozgrywek ligowych szczypiorniści Unii Tarnów pokonali u siebie Górnika Sosnowiec 35:28. Tarnowianie wygrali zasłużenie, prowadząc przez większą część spotkania. Unia zajmuje po rozegraniu 18 spotkań czwartą lokatę w tabeli II ligi.

Zwycięstwem zakończyli rozgrywki II ligi szczypiorniści tarnowskiej Unii. Tarnowianie w ostatnim meczu pokonali u siebie Górnika Sosnowiec 35:28. Na początku spotkania goście prowadzili 2:1, ale gospodarze szybko opanowali sytuację i wkrótce objęli prowadzenie 5:2. Po kwadransie meczu wynik brzmiał 9:3 dla Unii i takie prowadzenie utrzymało się do ostatniej akcji przed przerwą, kiedy to tarnowianie zdobyli kolejną bramkę, ustalając wynik do przerwy 17:9.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych dwóch trafień gospodarzy i na tablicy pojawił się wynik 19:9. W tym momencie mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. Goście zredukowali nieco rozmiary porażki, ale niewiele więcej byli w stanie osiągnąć.

Unia Tarnów – Górnik Sosnowiec 35:28 (17:9)
Bramki dla Unii: Szatko 11, Grzesik 5, Tokarski 5, Bieś 3, Ciapała 2, Gąsior 2, Sokół 2, Ziętkowski 2, Olszewski 1, Siedlik 1, Sztorc 1