UWAGA - ZIMA!

Zbliża się zima, a dla skóry to bardzo zły okres. Wiatr, mróz, wahania temperatury, centralne ogrzewanie – to wszystko sprawia, że skóra wystawiona jest na ciężką próbę. Przesuszenia, odmrożenia i niedożywienie zaczynają być widoczne gołym okiem. Skóra błyskawicznie traci sprężystość i elastyczność. Staje się odwodniona i podrażniona, a jej naskórek łuszczy się i pęka.
Dlatego jesienią i zimą należy zwracać szczególną uwagę na to, jakie witaminy zawierają stosowane przez nas kremy. Przy wietrze, mrozie i wilgoci ważne jest, aby skóra była odpowiednio odżywiona i wzmocniona. Krem powinien być bogaty w składniki odżywcze oraz posiadać wysoką zawartość substancji tłuszczowych, które wzmacniają barierę lipidową w głębi warstwy rogowej naskórka.

Natłuszczanie skóry to jeszcze nie wszystko. Należy pamiętać, że krem na zimę powinien zawierać filtry chroniące przez promieniowanie UV. Przed słońcem należy zabezpieczać się nie tylko na gorącej plaży. Światło słoneczne odbijające się od śniegu jest bardzo intensywne i ostre.

Witamina C uszczelnia naczynka krwionośne i chroni przed zanieczyszczeniami z powietrza,
Witamina A pobudza i regeneruje komórki naskórka
Witamina E chroni przed wolnymi rodnikami
Witamina F odbudowuje płaszcz ochronny skóry.
12.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedzielę?
| | | |