Porażka w Radomiu

Koszykarze Unii Tarnów walczący o awans do I ligi przegrali w Radomiu z zespołem Rosa-Sport 62:80. Drugi mecz tych drużyn rozegrany zostanie 15 maja w Tarnowie.

Zespół Unii Tarnów uległ w pierwszym meczu finału play-off II ligi koszykówki drużynie Rosa-Sport Radom 62:80. Radomianie byli faworytem tego meczu i nie zawiedli, choć w pierwszej połowie toczyła się w miarę wyrównana walka, w 38 minucie wynik brzmiał tylko 32:27 dla gospodarzy. O porażce tarnowian zadecydowała przede wszystkim trzecia kwarta przegrana różnicą aż 13 punktów.
Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 15 maja w Tarnowie. Jeśli koszykarze Unii zwyciężą w tym pojedynku potrzebne będzie trzecie spotkanie, które odbędzie się ponownie w Radomiu.

Rosa-Sport Radom – Unia Tarnów 80:62 (15:10, 27:21, 20:7, 18:24)
Punkty dla Unii: Kamecki 12, Majchrzak 12, Wilusz 4, Szewczyk 2, Bryzek 13, Markowski 9, Grys 5, Put 5,