Do przerwy 0:1

Piłkarze Unii Tarnów wywalczyli koleje trzy punkty wygrywając w Zabierzowie 2:1, mimo, że do przerwy przegrywali 0:1. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi czwartą lokatę, w następnym meczu rywalem Unii będzie Nida Pińczów.

Trzecie zwycięstwo odnotowali piłkarze Unii Tarnów. Tym razem pokonali w Zabierzowie Kmitę 2:1. Piłkarze obydwu zespołów bardzo starali się walczyć o korzystny rezultat, o czym może świadczyć liczba żółtych kartek.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w 4 minucie Szwajdych podał do Wojdały, którego nie upilnował Jamróg. W efekcie Wojdała z bliskiej odległości trafił do siatki. Tarnowianie starali się odrobić stratę – szansę na zdobycie wyrównującego gola mieli Drozdowicz i Pawlak, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W przerwie trener Marcin Manelski dokonał dwóch zmian, które okazały się bardzo korzystne dla zespołu Unii. Za Drozdowicza pojawił się boisku Saratowicz, a Kazika zastąpił Ślęzak. Kilkanaście minut później było już 1:1, gdy po faulu właśnie na Saratowiczu sędzia podyktował rzut karny, a piłkę do siatki Kmity uderzał Kucharzyk. Ten sam zawodnik miał szanse na zdobycie drugiej bramki, ale w 75 minucie przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Przez ostatnich kilkanaście minut meczu tarnowianie grali z przewagą, gdy boisko opuścił ukarany czerwoną kartką Powroźnik. Piłkarze Unii wykorzystali tę przewagę w 84 minucie. Po strzale Ślęczki bramkarz wybił co prawda piłkę przed siebie, ale dopadł do niej Kroker i z z bliskiej odległości trafił do siatki. W ciągu ostatnich kilku minut obydwie drużyny stworzyły jeszcze po jednej sytuacji bramkowej, ale wynik nie uległ już zmianie.
Unia po tym zwycięstwie awansowała na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów wywalczonych w 25 spotkaniach. Kolejnym rywalem tarnowian będzie zajmująca ósmą lokatę Nida Pińczów.

Kmita Zabierzów – Unia Tarnów 1:2 (1:0)
Bramki: Wojdała (4min.) - Kucharzyk (58 min. karny), Kroker (84 min.)
Żółte kartki: Powroźnik, Burzyński, Krauz, SzwajdychFurmański, Łapuszek, Rodak, Witek, czerwona kartka: Powroźnik (druga żółta)
Unia: Lisak - Pawlak, Bartkowski, Furmański, Jamróg (67 min. Kroker), Rodak, Kazik (46 min. Ślęzak), Łapuszek, Kucharzyk (81 min. Ślęczka), Witek, Drozdowicz (46 Saratowicz)
Sędziował: J. Dobosz (Kielce), widzów: 100