Okocimski wygrywa, Bruk-Bet nie gra

Trzy punkty przywieźli z Suwałk piłkarze Okocimskiego Brzesko. Mecz Bruk -Betu Nieciecza ze Startem Otwock został natomiast odwołany ze względu na fatalne warunki atmosferyczne. Bruk-Bet nadal prowadzi w tabeli II ligi, Okocimski zajmuje czwartą lokatę. W następnej kolejce Okocimski podejmie Jastrzębie, rywalem Bruk-Betu będzie Pelikan Łowicz.

Z powodu warunków atmosferycznych nie odbyło się spotkanie dwóch czołowych zespołów II ligi – Bruk-Betu Nieciecza i Startu Otwock. Grali natomiast piłkarze Okocimskiego, którzy pokonali na wyjeździe Wigry Suwałki 1:0.
O zwycięstwie gości zadecydowała pierwsza połowa. W 20 minucie meczu Okocimski mógł objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Rupy trafiła w poprzeczkę.

Jedyna bramka tego dnia padła w 38 minucie gry. Po prostopadłym podaniu Tomasza Ogara sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Rafał Gil.

Po przerwie zaatakowali piłkarze z Suwałk. Wyrównanie mogło paść w 53 minucie, ale obrońcy Okocimskiego uprzedzili Makuszewskiego, który już znajdował się na czystej pozycji.

Do końca meczu gospodarze przeważali, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania.
Bruk-Bet, mimo, że nie rozegrał meczu nadal prowadzi w tabeli, a po kolejnej porażce Kolejarza Stróże utrzymał pięciopunktową przewagę. Okocimski jest czwarty, mając 52 punkty i tracąc do lidera sześć punktów.
W następnej kolejce, 19 maja Okocimski zmierzy się z Brzesku z Jastrzębiem, a Bruk-Bet podejmie Pelikana Łowicz.

Wigry Suwałki - Okocimski KS Brzesko 0:1 (0:1)
Bramka: Gil (38 min.)
Żółte kartki: Łapiński, Makuszewski - Pyciak, Darmochwał, Cegliński, Kisiel
Okocimski: Palej - Szymonik, Cegliński, Policht (58 min. Jagła), Wawryka, Rupa, Kostecki, Darmochwał (81 min. Skorupski), Pyciak, Gil (71 min. Kisiel), Ogar (46 min. Popiela)
Sędziował: K. Mazuro (Olsztyn), widzów: 350.