Z korzyścią dla wszystkich

19 maja w obrębie przyszłego kompleksu Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie uroczyście wmurowano kamień węgielny. Zaproszeni goście złożyli podpisy pod aktem erekcyjnym, a ksiądz biskup poświęcił przyszłą inwestycję. Uroczystość odbyła się w strugach deszczu, który z łatwością mógłby wypełnić mający powstać basen.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie rozpoczyna budowę kolejnego obiektu kampusu. 19 maja w obrębie przyszłego Instytutu Ochrony Zdrowia wmurowany został kamień węgielny. - Ruszyliśmy z koleją inwestycją, budową kompleksu Instytutu Ochrony Zdrowia z budynkiem dydaktycznym, halą sportową i pływalnią, który służyć będzie studentom fizykoterapii, pielęgniarstwa i wychowania fizycznego i całej społeczności uczelni – mówi prof. dr hab. Stanisław Komornicki, rektor PWSZ.
Przygotowania do inwestycji trwały kilka lat. Na liście indykatywnej Województwa Małopolskiego znalazła się ona już w 2006 roku, razem z pięcioma innymi projektami uczelni wyższych. Dwa lata temu opracowano projekt budowlano-wykonawczy, a równocześnie trwały starania by MNiSW przekazało tzw. wkład własny. Wreszcie z Marszałkiem Województwa Małopolskiego została podpisana umowa na wykorzystanie funduszy unijnych. Teraz, po przeprowadzonym przetargu można rozpoczynać prace budowlane, których zakończenie przewidywane jest na 2012 rok.
Inwestycja ma znaczenie nie tylko dla uczelni na której poprawią się warunki kształcenia, ale i dla miasta, bowiem ta właśnie część kampusu zostanie udostępniona mieszkańcom. - PWSZ to uczelnia publiczna i nie wyobrażam sobie by poza godzinami, w których studenci odbywają zajęcia obiekt nie był wykorzystywany przez szkoły i mieszkańców Tarnowa. Pływalni nie buduje się po to, żeby była czynna przez kilka godzin dziennie – zapewnia rektor.



19.05.2010
Twój komentarz:
Ankieta
Jak oceniasz pierwsze miesiące pracy nowego samorządu Tarnowa?
| | | |