Okocimski zgłasza aspiracje

Piłkarze Okocimskiego Brzesko pokonali na własnym boisku OKS 1945 Olsztyn co pozwoliło im awansować na drugie miejsce w tabeli II ligi. Drużyna Okocimskiego rozegrała dobry mecz, wygrywając zasłużenie. W kolejnym meczu rywalem „piwoszy” będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, zajmujący w tabeli piąta lokatę.

Drużyna Okocimskiego rozegrała bardzo dobry mecz z OKS 1945 Olsztyn, zwyciężyła 1:0 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Gospodarze ruszyli do ataku od pierwszego gwizdka arbitra. Jako pierwszy mógł zdobyć bramkę Tomasz Ogar, ale po jego strzale z narożnika pola karnego piłka trafiła w boczną siatkę. W 25 minucie Paweł Pyciak wyłożył piłkę Wojcieszyńskiemu, który jednak z 10 metrów nie trafił w bramkę. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Rafał Gil, po jego strzale piłka wybita przez bramkarza trafiła w słupek. Gospodarze dopięli swego w 41 minucie spotkania. Wymiana podań między Wawryką, Gilem i Rupą zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne, gdzie znalazł się Ogar i z kilku metrów głową skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą gola mógł zdobyć jeszcze Rafał Gil, ale jego uderzenie z 25 metrów, efektownie obronił bramkarz gości. Olsztynianie w pierwszej połowie nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramką Paleja.
Po zmianie stron pierwszą okazję do podwyższenia wyniku miał Łukasz Rupa, znowu jednak skutecznie interweniował bramkarz OKS. Podobnie było w 52 minucie, gdy na bramkę olsztynian uderzał głową Gil po dośrodkowaniu Pyciaka. Goście śmielej ruszyli do odrabiania strat w ostatnich 30 minutach meczu. Stworzyli jedną groźną sytuację - wykonujący rzut wolny Głowacki próbował przelobować Paleja, ten jednak nie dał się zaskoczyć.
Okocimski z 55 punktami awansowali na drugie miejsce w tabeli, ich aspiracje zweryfikuje już w następnym meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki, drużyna zajmująca w ligowej tabeli piątą lokatę.

Okocimski KS Brzesko - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (1:0)
Bramka: Ogar (41 min.)
Żółte kartki: Cegliński, Popiela, Kisiel
Okocimski: Palej - Szymonik, Policht, Cegliński, Wawryka, Pyciak, Kostecki, Wojcieszyński, Rupa (85 min. Skorupski), Ogar (69 min. Kisiel), Gil (63 min. Popiela, 78 min. Matras).
Sędziował: R. Hasselbusch (Warszawa), widzów: 500.