Sprawdzian reprezentacji w Tarnowie

Gwiazdy Ligi wygrały z reprezentacją Polski 31:26 (9:13) w pokazowym meczu piłki ręcznej kobiet, który został rozegrany w hali Jaskółka w Tarnowie. Spotkanie było punktem programu obchodów pięćdziesięciolecia piłki ręcznej w mieście. W przerwie meczu ogłoszono najlepszą siódemkę ekstraklasy sezonu 2009/2010.

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet przebywała na kilkudniowym zgrupowaniu w Tarnowie. Na zakończenie pobytu rozegrano mecz z drużyną Gwiazd Ligi Polskiej. Spotkanie zakończyło się porażką reprezentacji 26:31, mimo, że podopieczne Krzysztofa Przybylskiego prowadziły do przerwy 13:9. Za najlepsze zawodniczki meczu uznano Monikę Marzec (Gwiazdy Ligi) i Justynę Jurkowską (Polska).
Do stanu 25:25 mecz miał wyrównany przebieg. Końcowe minuty zdecydowanie należały do Gwiazd Ligi, które ten czas zasłużenie wygrały 6:1 i całe spotkanie 31:26. Na trybunach hali „Jaskółka” zasiadło ponad tysiąc widzów, w tym sporo młodzieży.
W przerwie meczu ogłoszono najlepszą siódemkę ekstraklasy sezonu 2009/2010. Wyboru dokonało 12 trenerów naszej ligi.

Najlepsza siódemka:
bramka - Małgorzata Sadowska (SPR Lublin)
lewe skrzydło - Sabina Włodek (SPR Lublin)
lewe rozegranie - Joanna Obrusiewicz (Zagłębie Lubin)
środek rozegrania - Karolina Semeniuk (Zagłębie Lubin)
koło - Monika Marzec (SPR Lublin)
prawe rozegranie - Klaudia Pielesz (Zagłębie Lubin)
prawe skrzydło - Małgorzata Majerek (SPR Lublin)
Po wyjeździe z Tarnowa, już w środę, reprezentacja rozegra mecz z Czarnogórą, a w niedzielę ze Słowacją. To ostatnie spotkania w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Polki nie mają już jednak szans na grę w tym turnieju.