Siedem goli w Wieliczce

Drużyna Unii Tarnów przegrała ligowy pojedynek z Górnikiem Wieliczka 3:4. Tarnowianie przegrywali już 0:3, ale udało im się doprowadzić do remisu. Zwycięski gol dla gospodarzy padł na trzy minuty przed końcem spotkania. Unia zajmuje w tabeli III ligi czwarte miejsce, a w następnym meczu zmierzy się na własnym boisku z Orliczem Suchedniów.

Kiedy po 12 minutach spotkania w Wieliczce gospodarze wygrywali z Unią Tarnów 2:0, wydawało się, że niewiele już się w tym meczu wydarzy. Najpierw, już w 6 minucie, dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Piotr Zajda, a po kolejnych sześciu minutach po strzale Pazurkiewicza i interwencji Lisaka piłkę do siatki dobił Banaś.

Tarnowianie nie mieli pomysłu na grę z rywalem, który praktycznie spadł już z III ligi. Pierwszy strzał na bramkę Górnika oddał Kucharzyk po 25 minutach gry. Kiedy gra zaczęła się wyrównywać padła trzecia bramka dla gospodarzy. Tym razem piłka trafiła po dośrodkowaniu w pole karne do Pazurkiewicza, a ten nie dał szans bramkarzowi Unii. Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, tarnowianie mogli zdobyć bramkę, ale piłkę po strzale Pawlaka wybił z pustej bramki obrońca Górnika.

Po przerwie w zespole Unii pojawili się boisku Ślęzak i Kroker. Były to udane zmiany. Pierwszą bramkę dla tarnowian strzelił w 53 minucie Pawlak po podaniu Ślęzaka, autorem drugiego gola był trzy minuty później Kroker. Przy stanie 3:2 mecz zrobił się ciekawym widowiskiem, gdyż obydwie drużyny z pełnym zaangażowaniem dążyły do zmiany rezultatu. W 68 minucie po rzucie rożnym i główce Pawlaka obrońca wybił piłkę wprost pod nogi Drozdowicza, a ten z kilku metrów trafił do siatki. W ciągu 15 minut tarnowianie zdobyli trzy bramki i w następnych minutach mogli zdobyć kolejne. Niestety, trzy minuty przed końcem spotkania uciekł prawym skrzydłem Pazurkiewicz i strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.
Unia zajmuje w tabeli III ligi czwartą lokatę. W kolejnym spotkaniu tarnowianie zmierzą się na własnym boisku z Orliczem Suchedniów.

Górnik Wieliczka – Unia Tarnów 4:3 (3:0)
Bramki: Zajda (6 min.), Banaś (12 min.), Pazurkiewicz 2 (42 i 87 min.) - Pawlak (53 min.), Kroker (56 min), Drozdowicz (68 min.)
Żółte kartki: Domoń - Witek, Kroker
Unia: Lisak - Pawlak, Bartkowski, Furmański, Jamróg (46 min. Kroker), Rodak (35 min. Drozdowicz), Kazik, Łapuszek (46 min. Ślęzak), Witek, Saratowicz, Kucharzyk (77 min. Ocłoń)
Sędziował: S. Widlarz (Wadowice), widzów: ok. 50