Bruk-Bet w I lidze!

2 czerwca 2010 roku przejdzie do historii klubu z Niecieczy. Piłkarze Bruk-Betu na własnym boisku pokonali zespół Pelikana Łowicz 3-0 i awansowali do I ligi. Mimo, iż do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, to piłkarze z Niecieczy mogą już świętować.

Efektownym zwycięstwem nad niżej notowanym Pelikanem Łowicz zespól Bruk-Betu Nieciecza przypieczętował awans do I ligi na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.
Gospodarze od początku spotkania starali się osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik.
W szóstej minucie bliski zdobycia prowadzenia był Prokop, który z bliska uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, 10 minut później, po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne, kolejną okazję zmarnował Trafarski. Ten sam zawodnik zdobył wreszcie prowadzenie dla gospodarzy w 31 minucie gry. Akcję rozpoczął Cios, zagrał do Metza, ten podał do wbiegającego w pole karne Trafarskiego, który pokonał bramkarza Pelikana strzałem po ziemi. Chwilę później strzelec bramki opuścić musiał boisko z powodu kontuzji, ale Szczoczarz, który pojawił się w jego miejsce zagrał świetny mecz i strzelił dwie kolejne bramki. Pierwsza z nich padła już kilka minut po wejściu Szczoczarza na boisko - Wójcik precyzyjnie dośrodkował w kierunku wbiegającego w pole karne piłkarza Bruk-Betu, a ten głową posłał piłkę do siatki.
W drugiej połowie niecieczanie zagrali mniej ofensywnie, bronili własnej bramki i bardzo korzystnego wyniku. Zwłaszcza, że w kilka minut po rozpoczęciu gry padła trzecia bramka. Tym razem Szczoczarz wykorzystał dobre podanie Kota. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, żadnej jednak nie udało się wykorzystać. Goście mogli zdobyć honorowego gola w 74 minucie, gdy piłka po strzale Bryka przeleciała nad poprzeczką bramki Budki.
W efekcie mecz zakończył się trzybramkową wygrana gospodarzy, co równoznaczne jest z awansem.

Bruk-Bet Nieciecza - Pelikan Łowicz 3:0 (2:0)
Bramki: Trafarski (31 min.), Szczoczarz 2 (38 i 50 min.)
Żółte kartki: Gamla, Mitrowski, Domińczak, Krysiński. Czerwona kartka: Mitrowski – druga żółta
Bruk-Bet: Budka - Wójcik, Cios, Czarny, Jacek, Kot, Metz (52 min. Cygnar), Prokop, Szałęga, Trafarski (34 min. Szczoczarz), Smółka (71 min. Ryguła)
Sędziował: R. Rokosz, widzów: 700