Okocimski wciąż w grze

Piłkarze Okocimskiego na kolejkę przed końcem rozgrywek wciąż mają szansę na awans do I ligi. W przedostatnim meczu pokonali Resovię 3:1 i zajmują w tabeli trzecie miejsce z punktem straty do Kolejarza Stróże. W ostatnim spotkaniu piłkarze z Brzeska zmierzą się w Elblągu z Olimpią.

Widzowie, którzy licznie przybyli na stadion Okocimskiego zapewne nie żałowali swojej decyzji. Co prawda jako pierwsi sytuację bramkową stworzyli goście, Palej obronił jednak strzał Zawiślana, a później do głosu doszli gospodarze. W 21 minucie długim przerzutem popisał się Rupa, piłka trafiła do Pyciaka, a ten strzałem z powietrza zdobył prowadzenie dla Okocimskiego. Kilka minut później było już 2:0. W polu karnym Resovii sfaulowany został Tomasz Ogar, rzut karny wykorzystał Darmochwał, a dodatkowo boisko upuścić musiał faulujący zawodnika gospodarzy Morawski.
Przed przerwą kolejną bramkę zdobył Pyciak, a prowadzenie gospodarzy mogło być jeszcze bardziej efektowne, ale w 40 minucie piłkę po uderzeniu Wawryki obronił bramkarz gości. Jeszce wcześniej dwa ładne, choć minimalnie niecielne strzały na bramkę Resovii oddał Łukasz Rupa.
Po przerwie goście szybko zdobyli bramkę, z pięciu metrów trafił do siatki pozostawiony bez opieki Hajduk, ale stracona bramka nie zmieniła obrazu meczu. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili już sobie zrobić krzywdy.
Okocimski wciąż ma szanse na wywalczenie awansu. Zespół z Brzeska zajmuje trzecie miejsce w tabeli z punktem straty do Kolejarza Stróże. W ostatnim meczu Okocimski zmierzy się w Elblągu z Olimpią, a Kolejarz podejmował będzie Start Otwock.

Okocimski KS Brzesko - Resovia 3:1 (3:0)
Bramki: Pyciak 2 (21 i 36 min.), Darmochwał (28 min.) - Hajduk (46 min.)
Żółte kartki: Kozieł, Palej - Piątkowski, Siedlarz, czerwona kartka: Morawski
Okocimski: Palej - Szymonik, Policht, Cegliński, Wawryka, Pyciak (58 min. Wojcieszyński), Darmochwał (67 min. Kozieł), Kostecki, Rupa, Gil (72 min. Krzak), Ogar (63 min. Skorupski).
Sędziował: D. Kruczyński (Żywiec), widzów: 1 200.