Pożegnanie z marzeniami

Piłkarze Okocimskiego przegrali mecz w Elblągu, choć w przypadku wygranej i korzystnym dla siebie rezultacie w Stróżach mieli jeszcze szansę na wywalczenie awansu. Ostatecznie zespół z Brzeska zakończył rozgrywki II ligi na czwartym miejscu z dorobkiem 59 punktów w 34 spotkaniach.

Okocimski Brzesko rozpoczynał mecz w Elblągu z Olimpią mając jeszcze cień szansy na awans do I ligi. Może dlatego w pierwszych minutach meczu goście zaatakowali i przeprowadzili dwie groźne akcje. Najpierw jednak Gil nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, a chwilę później piłka po strzale Wawryki minimalnie minęła słupek bramki Olimpii.
Na tym „sukcesy” Okocimskiego się zakończyły, a po kwadransie gry było już 1:0 dla gospodarzy. Podawał Teśman, piłkę w polu karnym przejął Matwijów i obok interweniującego Paleja trafił do siatki. 10 minut później było już 2:0. Tym razem w pole karne Okocimskiego dośrodkował Pietroń, a Roznik uderzył celnie z odległości kilku metrów.
Po przerwie piłkarze z Brzeska starali się odrobić straty, ale ich akcje nie tworzyły zagrożenia pod bramką Olimpii. Tymczasem w 68 minucie losy meczu rozstrzygnął Fedosow. Bramka padła po kolejnym skutecznym dośrodkowaniu w pole karne, a jej strzelec, pozostawiony bez opieki, ponownie pokonał bramkarza Okocimskiego z bliskiej odległości.
Wreszcie w ostatniej minucie padł honorowy gol dla gości. Piłkę z rzutu wolnego uderzał Popiela, po drodze odbiła się ona jeszcze od nogi obrońcy i wpadła do siatki.
Okocimski zakończył rozgrywki ligowe na czwartym miejscu, mając 59 punktów w 34 spotkaniach.

Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 3:1 (2:0)
Bramki: Matwijów (14 min.), Roznik (24 min.), Fedosow (68 min.) - Popiela (90 min.)
Żółte kartki: Teśman - Policht
Okocimski: Palej - Szymonik (77 min. Czerwiński), Policht, Jagła (65 min. Popiela), Wawryka, Pyciak, Kostecki, Darmochwał, Rupa (46 min. Wojcieszyński), Gil, Ogar (76 min. Kisiel).
Sędziował: T. Tobiański (Gdynia), widzów: 1400.