Judocy na podium

Złoto i brąz wywalczyli judocy UKS Wolania w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Polski, który odbył się w Opolu w dniach 5-6 czerwca. Młodzi judocy udowodnili, że wygrać można także z najlepszymi.

5 i 6 czerwca odbył się w Opolu Otwarty Międzynarodowy Puchar Polski, w którym znakomicie spisali się judocy UKS Wolania. W sobotę, 5 czerwca startowali juniorzy młodsi – Patryk Mazur i Jakub Makowiec. Z tej dwójki podopiecznych trenera Tomasza Wojdana Puchar Polski wywalczył Patryk, pokonując między innymi w walce o finał aktualnego mistrza Polski, zawodnika Juwenii Wrocław, a w finale – reprezentanta Niemiec. Nieźle zaprezentował się także Kuba, dla którego był to debiut w zawodach tak wysokiej rangi.
Natomiast w niedzielę, 6 czerwca startowali juniorzy. W tej kategorii bardzo dobrze spisała się Justyna Dziurawiec, która wywalczyła brązowy medal.
- Jest to bardzo duży sukces Patryka i Justyny, którzy pokazali, że dzięki ciężkiej pracy na treningach można wygrywać z najlepszymi – podkreśla trener Tomasz Wojdan.
Zarówno Patryk Mazur w kategorii juniorów młodszych, jak i Justyna Dziurawiec w juniorach, znajdują się w składzie kadry narodowej na rok 2010.